November 16–20. között rendezik Kína egyik legnagyobb startupeseményét, a Hi-Tech Fairt Sencsenben. A többnapos rendezvénysorozat részeként az Enterprise Hungary az InnoTrade programmal, a CBC Hungaryvel, a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelővel és a kínai Invest Shenzhennel együttműködésben startupversenyt szervez november 20-án, ahol kelet-közép-európai startupok mutatkozhatnak be befektetők előtt. Sencsen a világ egyik legdinamikusabban fejlődő startupközpontjává nőtte ki magát az elmúlt évtizedben. A várost a hardwerek Szilícium-völgyének is nevezik, utalva ezzel a fejlesztési lehetőségekre és a termelés mennyiségére.
A Hi-Tech Fairt immár 19. alkalommal rendezik meg: a súlyát jól illusztrálja, hogy 2016-ban több mint 3000 cég jelent meg a kiállításon 37 különböző országból. Az esemény teljes látogatottsága a hivatalos adatok szerint 589 ezres volt, beleértve az érdeklődőket, startupokat, inkubátorokat, akcelerátorokat és befektetőket.
Idén nyolc kelet-közép-európai, tech piaci fókusszal rendelkező startup mutatkozhat be a kínai piacon az Enterprise Hungarynek és partnereinek köszönhetően. A városba utazó startupokat iparági fókuszuk, csapatuk és fejlettségük szerint választja ki a magyar szakemberekből álló bizottság, és nemcsak az ötletüket mutathatják be a nemzetközi zsűrinek, de B2B-találkozókon is részt vehetnek Hongkongban és Sencsenben. Mind a startupok bemutatkozása, mind a B2B-találkozók szervezése a magyar és a kínai startup-ökoszisztéma hosszú távú együttműködési lehetőségének a kialakítását szolgálja. Ennek érdekében az Enterprise Hungary– szoros együttműködésben a partnereivel – fontos feladatnak tartja azon startupok megtalálását, amelyek a későbbiekben a kínai piacon valósíthatják meg üzleti elképzeléseiket, ehhez a sencseni esemény egy fontos lépés lenne.
A Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő közel 250 millió forintot fektet az akciókamerákhoz kapcsolódó kiegészítőket gyártó Sybrillo startup vállalkozásba a növekedési befektetési programon keresztül – jelentette az MTI. A cég október elején írta alá a tőkeemelésről szóló együttműködési szerződést a tőkealap-kezelővel. A befektetés lehetőséget nyújt a sorozatgyártáshoz szükséges feltételek megteremtésére. Az egyetemi hallgatók által fejlesztett képstabilizáló eszköz két éve a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) technológiai műhelyeként ismert Demola innovációs központból indult. A csapat rövid távú céljai között az intenzív terjeszkedést és a csapatépítést jelölte meg, később szeretnének több eszközre is okoskiegészítőt fejleszteni, valamint a videoszerkesztésben szoftveres újítást nyújtani. | VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.