Az Egészséges Budapest Program (EBP) keretében a pszichiátria új épületet kap, bővül a szakrendelő területe, új burkolatok és belső nyílászárók lesznek, és fejlesztik a műszerparkot, többek között új digitális röntgenrendszerrel – közölte Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere. Felidézte, a kormány 2010 után több mint 500 milliárd forintos fejlesztést hajtott végre az egészségügyben vidéken. 2017 és 2026 között az Egészséges Budapest Program megvalósításával 700 milliárd forintos fejlesztést terveznek, ami Budapest és Pest megye történetének legnagyobb egészségügyi fejlesztését jelenti, és több mint négymillió embert érint. A program megvalósítása már megkezdődött, tavaly 40 milliárd forintot fordítottak nagyberuházások tervezésére és orvostechnikai eszközök beszerzésére – közölte.
A miniszter emlékeztetett, az EBP során épületeket újítanak fel, új eszközöket szereznek be, három nagy centrumkórház jön létre a fővárosban; zöldmezős beruházásként felépül az új dél-budai centrumkórház. Ez utóbbi tervezésére 2,2 milliárd forintot hívnak le az idén – tette hozzá.
A centrumokon kívül – folytatta – 22 társkórházban történnek majd milliárdos, sok esetben tízmilliárdos fejlesztések.
Balog jelezte, az idei Semmelweis Ignác-emlékévben fejlesztik a róla elnevezett egyetemet, 27 milliárd forintot fordítanak egyházi fenntartású kórházakra; ezt kiegészítik az energetikai korszerűsítések, illetve a gyermeksürgősségi ellátás is további többletforrásokat kap.
A miniszter kiemelte: a térségi járóbeteg-szakrendelőkben is komoly fejlesztések indulnak, a kormány tavaly két körben 16 szakrendelő fejlesztéséről döntött, és egy harmadik körben további rendelők újulhatnak meg. Az eddigi döntések csaknem 43 milliárd forintos fejlesztést jelentenek, Váctól Nagykátáig, Szigetszentmiklóstól Veresegyházig – mondta.
Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője a dunakeszi szakorvosi rendelő fejlesztése kapcsán arra hívta fel a figyelmet, hogy az nemcsak Dunakeszi, hanem Fót, Göd és Csomád lakói számára is érdemi előrelépést jelentenek.
Emlékeztetett arra, hogy az 1984-ben épült szakrendelőnek még nem volt nagyszabású korszerűsítése, a mostani fejlesztés 2019 december végén fejeződik be.
Az önkormányzati fenntartású intézmény korszerűsítéséhez Dunakeszi is hozzájárult, 191 millió forinttal – tette hozzá.
Elmondta azt is, hogy az EBP keretében 430 millió forintból újul meg a veresegyházi Misszió Egészségügyi Központ, Csömörön pedig 200 millió forintos állami támogatással új egészségház épül 2018 végéig.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.