Széles Gábor 2018-at a stabilitás és a növekedés éveként jellemezte a Videoton életében, aminek alapja az idén 80 éves vállalatcsoport „innovatív képessége” volt.
Emlékeztetett arra, hogy 2018-ban jelentős ingatlanfejlesztésekbe kezdtek, miután mind a veszprémi, mind a székesfehérvári telephelyek megteltek. Példaként említette, hogy a VT-EAS Kft. esetében 5,3 milliárd forintból épületet, 1,3 milliárdból technológiát fejlesztettek, a Videoton Autóelektronika Kft.-nél 1,9 milliárdos, míg az Elektro-Plast Kft.-nél 1,2 milliárd forintos technológiai és kapacitásnövelő fejlesztést végeztek. A többi cégnél a technológiai beruházások értéke elérte az 1,3 milliárd forintot, míg az ingatlanfejlesztések a hárommilliárdot.
A cégcsoportnak 9000 alkalmazottja van, további kétezer kölcsönzött munkavállalót is foglalkoztat.
Az elnök-vezérigazgató rámutatott, hogy az elmúlt tíz évben forgalmuk megnégyszereződött, miközben létszámuk csak másfélszeres növekedést mutat, vagyis a technológiai fejlesztéseik eredményesek voltak.
Kiemelte: a robotizálást és a fejlesztéseket folytatják, mert az lesz alapja további növekedésüknek.
Sinkó Ottó társ-vezérigazgató rendkívül sikeres évnek nevezte 2018-at, amely arról is nevezetes, hogy hozamalapú megközelítés alapján már második éve a Videoton az első helyezett a tisztán magyar tulajdonú cégek között.
Jelezte, a következő a változás éve lesz, mert eddig az üzletszerzés volt a prioritás számukra, ám ezentúl a megszerzett üzletek teljesítése kerül előtérbe.
A társ-vezérigazgató beszélt a világgazdaság változásairól is: reményei szerint jövőre csak kisebb lassulás lesz, nem pedig a 2008-asnál is nagyobb pénzügyi válság. Prognózisát a tőzsdék esésével, az autóeladások csökkenésével, az ipari termelés lassulásával, az aktív korú munkaképes népesség csökkenésével, az infláció növekedésével, valamint az államadósságok növekedésével támasztotta alá.
Lakatos Péter társ-vezérigazgató hangsúlyozta, hogy büszkék a múltbeli fejlődésükre, de nagy elvárásaik vannak a jövőt illetően. Az elmúlt néhány évben a termelésben hozzáadott érték párhuzamosan nőtt a bérköltséggel, ami kiegyensúlyozott növekedést eredményezett – mondta, hozzáfűzve: a következő pár év arról szól majd, hogy a Videoton prémium gyártóvá válik. Ezt célként tűzte ki a cégvezetés – tette hozzá.
Elmondása szerint a cégcsoport forgalmának, nyereségének egyre nagyobb százaléka olyan összetett és komplikált termékekből keletkezik majd, mint a félvezető-gyártó gép, a háromdimenziós nyomtató vagy a hálózati eszközök. A fő vevőik egyre inkább olyan cégek, amelyek sohasem gyártottak semmit, vagyis hajlandóak megfizetni a Videoton szakértelmét – jegyezte meg.
A nyilvános cégadatok szerint a Videoton Holding Zrt. 2017-es konszolidált árbevétele 171 milliárd forint volt, miközben 13,411 milliárd forint nyereséget realizált. 2016-ban a vállalatcsoport 159 milliárdos konszolidált árbevétel mellett 12,362 milliárd forint adózott eredményt ért el.
A Videoton a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoport, amely gyártási és gyártáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat kínál ipari vállalatok számára. A székesfehérvári székhelyű cég Magyarországon kilenc, Bulgáriában (Sztara Zagora) egy telephellyel rendelkezik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.