BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az új TV2-vezér nem tart a Netflixtől

Az egyik legfontosabb feladatuk a csatornacsoport digitális fejlesztése lesz – mondta Pavel Stanchev, a TV2 Média Csoport Zrt. új vezérigazgatója a Napi.hu-nak.

Regionális terjeszkedésre, streaming és on-demand szolgáltatásainak fejlesztésére, valamint több beszállítós saját műsorgyártásra készül Pavel Stanchev, a TV2 Média Csoport Zrt. szerdán kinevezett vezérigazgatója. Pavel Stanchev a legnagyobb francia tévétársaságtól, a TF1 Grouptól érkezik a TV2-höz és május közepén áll munkába.

A Napi.hu-nak nyilatkozva az új vezérigazgató pozitívan értékelte a kilátásokat, szerinte elérhetnek sikereket. „Számomra az egyik legfontosabb, hogy legyen egy erős brand, ami adott” a TV2-nél, „de fontos az is, hogy az ország gazdasági és piaci körülményei is kedvezőek” – fogalmazott.

Kitért arra is, hogy az egyik legfontosabb feladatuk a csatornacsoport digitális fejlesztése lesz.

Közölte:

Franciaországban sokkal nagyobb a verseny. Ott ugyanakkor azt is megtapasztaltam, hogy a helyi, lokálisan előállított tartalom a legfontosabb, amelynek megjelenése a nem lineáris szolgáltatások piacán visszaszorította a streaming-szolgáltatók népszerűségét.

Arra a kérdésre, hogy tart-e a Netflix vagy az Amazon Prime térnyerésétől, azt felelte, „nagyon fontos kérdés lesz, hogy ténylegesen mi érhető majd el ezeknél a szolgáltatóknál magyar nyelven, illetve milyen az árképzés. Jó filmeket és sorozatokat a tévé ingyen vagy szinte ingyen kínál. Ezek a szolgáltatások jó kiegészítők lehetnek, de nem helyettesítik a hagyományos televíziózást, ezért véleményem szerint nem jelentenek nagy veszélyt”.

Fotó: MTI/Róka László

Úgy vélte, ezek a szolgáltatók igazán csak néhány piacon érzik jól magukat. Globális megközelítésben egyszerű a képlet, de olyan piacokon, mint például Magyarország nem biztos, hogy profitábilisan fenntarthatók – mondta.

Pavel Stanchevnek meggyőződése, hogy „erős jövője van” a televíziózásnak. Megítélése szerint ez a legjobb szolgáltatás, amelyet a nézők kaphatnak.

Kifejtette, már húsz éve is azt mondták, hogy a televíziózás haldoklik, de nem így lett. Ebben nagy szerepet játszik, hogy egyetlen más műfaj sem tud ekkora nézőtömeget egy helyen, egy időben egyszerre összegyűjteni. Ez jól látszik a sporteseményeknél vagy a népszerű valóságshow-knál, realityknél. Ezt nem tudja kínálni egy streaming-szolgáltató sem – mondta.

Hozzátette, az elmúlt időszak botrányai miatt a hirdetők is elfordulnak a digitális felületektől. Ott vannak például a Facebooknál történtek, melyeknél hitelességi kérdések is felmerültek, hogy egyáltalán garantálni tudják-e a megfelelő közönséget vagy hatást. A hirdetők érezhetően visszatérnek a klasszikus platformokhoz – mondta.

Kitért arra is, hogy amikor munkába áll, átnézik a csoport tizennégy tematikus csatornáját, azt, hogy milyen lehetőségeik vannak, és melyikben mekkora a potenciál. Közölte, ez nem azt jelenti, hogy valamelyiket megszüntetnék, vagy hogy ne indítanánk akár egy harmadik sportcsatornát.

Vaszily Miklós, az igazgatóság elnöke ehhez az interjúban hozzátette: a profit a céljuk, a tavaly októberi kinevezése óta hozott döntések az eredményességet célozzák. A közeljövőben publikálandó 2018-as eredményszámaik ezt már tükrözni fogják – mondta.

Pavel Stanchev arról is beszélt, hogy a helyi, saját gyártású műsorokat szeretné bővíteni, mert

bár vannak nagyon jó külföldi műsorok, de már Magyarországon is látszik, hogy főműsoridőben a saját tartalmak mennek. Azt szeretném, hogy ez még inkább erősödjön

– fogalmazott.

Hozzátette: olyan műhelyként képzeli el a TV2-t, amely vonzza a tehetségeket, ahol respektálják a kreatív ötleteket és azokat meg is valósítják.

„Egyáltalán nem szeretném, hogy egyetlen műsorgyártótól vásároljunk, mint korábban. Azt láttuk külföldön is, hogy nem jó, ha egy csatorna mindig csak ugyanarra a gyártóra támaszkodik” – jegyezte meg Pavel Stanchev.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.