A Financial Times gazdasági napilap exkluzív szerződést kötött az OpenAI-jal, hogy a ChatGPT fejlesztéséhez felhasználhatják a cikkeiket, ezzel támogatva a mesterségesintelligencia- (MI-) eszközök fejlesztését. Az MI fejlesztése mellett a ChatGPT összefoglalókat, idézeteket és a Financial Times cikkeire mutató hivatkozásokat fog feldobni felhasználóinak.
Amíg a ChatGPT-n keresztül a Financial Times kvázi ingyen terjesztéshez és reklámhoz jut, addig az OpenAI szabadon felhasználhatja az újság tartalmait az MI eszközei fejlesztésére. A Financial Times Group vezérigazgatója, John Ridding azt mondja, hogy
a kiadvány továbbra is elkötelezett az „emberi újságírás” mellett, még akkor is, ha a vállalat együttműködik az OpenAI-jal.
„Természetesen helyes, hogy az MI-platformok fizetnek a kiadóknak az anyagaik felhasználásáért” – mondja Ridding. Hozzátette, hogy „egyértelműen a felhasználók érdeke, hogy ezek a termékek megbízható forrásokat tartalmazzanak”. Az OpenAI állítólag 1–5 millió dollárt kínál a kiadványokból származó tartalom licencelésére, ami lényegesen kevesebb, mint amit más cégek, például az Apple kínálnak – írja a The Verge.
Sokan félnek használni az olyan MI-eszközöket, mint a ChatGPT, de valóban vannak praktikus oldalai is a használatának. Például a ChatGPT alkalmas a nehézkes technikai dokumentációt is összefoglalni, kiemelni belőle és egyszerűen összefoglalni a legfőbb elemeket. A csetrobot képes jogi szövegeket is összefoglalni, jóllehet, amikor jogászok próbálták meg a csetrobotot használni, az sokszor hivatkozott nem létező precedensekre katasztrofális eredménnyel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.