BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
ANKARA, TURKIYE - JULY 11: In this photo illustration, the ChatGPT icon is displayed on a mobile phone screen in Ankara, Turkiye on July 11, 2024. Didem Mente / Anadolu (Photo by Didem Mente / ANADOLU / Anadolu via AFP)

Elon Musk mégis beperli a ChatGPT mögött álló OpenAI társalapítóit

Elon Musk először márciusban perelte be az OpenAI-t és társalapítóit, Sam Altmant és Greg Brockmant, majd júniusban váratlanul ejtette a keresetét. Az üzletember most megint nekimegy a ChatGPT mögött álló startupnak.

Elon Musk felújította a ChatGPT mögött álló OpenAI, valamint a startup vezérigazgatója, Sam Altman és a cég társalapítója, Greg Brockman ellen indított pert. Az észak-kaliforniai kerületi bíróságon benyújtott keresetben Musk ügyvédjei azzal vádolják Altmant és Brockmant, hogy becsapták a milliárdost.

ANKARA, TURKIYE - JULY 11: In this photo illustration, the ChatGPT icon is displayed on a mobile phone screen in Ankara, Turkiye on July 11, 2024. Didem Mente / Anadolu (Photo by Didem Mente / ANADOLU / Anadolu via AFP)
Elon Musk szerint a chatbot mögött álló startup eltért az eredeti küldetésétől / Fotó: AFP

Az üzletember jogászai szerint Altman és Brockman manipulálták a világ leggazdagabb emberét, hogy társalapítója legyen az OpenAI-nak. A startup eredetileg egy nyílt forráskódú mesterséges intelligencia kidolgozását tervezte, amely nem függ vállalati prioritásoktól, és az egész emberiség javát szolgálná, de Altmanék inkább a profitot választották – jelentette a Reuters.

Musk ügyvédei szerint a SpaceX és a Tesla vezérigazgatója nevét adta a vállalkozáshoz, több tízmillió dollárt és időt fektetett a OpenAI-ba, valamint a legjobb Mi-tudósokat toborozta a startupnak. Azonban Altman és Brockman elárulták Muskot és a nonprofit szervezet célkitűzését azzal, hogy a nyereséget az emberiség haszna elé helyezték.

Musk nem először támad

Musk először márciusban perelte be az OpenAI-t és társalapítóit, Sam Altmant és Greg Brockmant. Az üzletember akkor azt állította, hogy a Microsofttal való partnerséggel veszélyezteti a startup nonprofit küldetését, mert az OpenAI a világ legnagyobb technológiai vállalatának zárt forráskódú, de facto leányvállalatává vált.

Az üzletember a dokumentumban megemlítette a startup vezetőségének tavalyi átszervezését is. Szerinte Altman, Greg Brockman elnök és a Microsoft együtt azon dolgoztak, hogy eltávolítsák az igazgatótanácsból azokat, akik az eredeti küldetésnek megfelelően az emberiség javát szolgáló technológia fejlesztését tűzték ki célul.

Musk kijelentette, hogy az új igazgatótanács olyan tagokból állt, akiknek több tapasztalatuk van a profitorientált vállalkozások vagy a politika területén, mint a mesterséges intelligencia etikájában és irányításában. Az OpenAI akkor válaszul összefüggéstelennek és ellentmondásosnak nevezte a keresetet, továbbá közzétette a cég vezetői és Musk közötti e-maileket, hogy cáfolják a vádakat.

Musk ezután júniusban váratlanul ejtette az OpenAI, Altman és Brockman elleni keresetét, mindössze egy nappal azelőtt, hogy a bíró egy meghallgatáson az ügy jövőjét mérlegelte volna. Úgy tűnik, a milliárdos megint meggondolta magát, és mégis nekimegy a ChatGPT mögött álló cégnek, amit egyelőre nem kommentáltak az érintettek.

Altman, Musk és Brockman 2015 decemberében alapította az OpenAI-t nonprofit kutatólaboratóriumként. Musk 2018-ban távozott, de az ügyvédei az első perben azt mondták, hogy 2020. szeptember közepéig továbbra is hozzájárult a startup működéséhez.

Nagy nyelvi modellek az orvosok ellen – hihetetlen eredmény született

Egy amerikai vizsgálatban azokat a kérdéseket tették fel a chatbotoknak, amelyeket a rezidenseknek is meg kell válaszolniuk, mielőtt az engedélyüket megkapják. A vizsgázóknak a kérdések 60 százalékára kell helyesen válaszolniuk, a történelmi átlag 75 százalékos eredmény. A nagy nyelvi modellek klinikai érvelésre is képesek, egészen kiváló eredménnyel.

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.