Az idén 10 százalék feletti árbevétel-növekedést érhet el a Szerencsejáték Zrt. – mondta a Világgazdaságnak Cselovszki Zoltán, a társaság általános vezérigazgató-helyettese. Ennek alapján 420 milliárd forint feletti forgalmat produkálhat az állami játékszervező a tavalyi 386 milliárd után. Cselovszki úgy látja, a következő időszak feladata az lesz, hogy az árbevételhez hasonlóan a vállalat adózott eredménye is dinamikusan bővüljön, ez a mutató azonban 15,99 milliárd forintra csökkent az elmúlt évben a 2015-ös 19,23 milliárdról. A vezérigazgató-helyettes szerint az a legnagyobb kihívás, hogy a sportfogadások fedezettartalma jóval alacsonyabb, mint a számsorsjátékoké. Míg a hagyományos Tippmix esetében 75, az internetes TippmixPrónál pedig 85 százalékos a visszafizetési arány, addig a lottójátékok zöménél 46-48 százalék, ezért kategóriánként teljesen eltérők a lehetőségek és a kötelezettségek.
Sportfogadásból már tavaly 170 milliárd forintos árbevétele származott a Szerencsejáték Zrt.-nek, ami a teljes forgalom 44 százalékát fedte le. Cselovszki Zoltán szerint a TippmixPrónak mint bevételi csatornának már most 25 százalékos a részaránya a lottózókban értékesített Tippmixszel szemben, az online jelenlét erősítésével ez az arány azonban két-három éven belül megközelítheti az 50-50 százalékot. A vezérigazgató-helyettes hangsúlyozta: a TippmixPro 2013-as indulását átfogó kampány előzte meg, de előtte 2012-ben a pénznyerő automaták betiltása is nagy lökést adott a sportfogadás hazai népszerűségének, hiszen egy széles játékosrétegnek kínált alternatívát. A fogadások körében töretlen a hazai érdekeltségű sportesemények népszerűsége, közülük is kiemelkedik a labdarúgó-válogatott szereplése, de a hazai rendezésű vizes világbajnokság is lázban tartotta a játékosokat. Így nem meglepő, hogy a feldolgozott adatok alapján a Szerencsejáték Zrt. idei bevételeinek 48 százalékát adja a sportfogadás, 37 százalék jut a számsorsjátékoknak, a maradék 15 százalék pedig a sorsjegyeké.
A pénzmosás elleni törvénynek való megfeleléssel összefüggésben a Szerencsejáték Zrt. az olcsóbb csipkártya vagy plasztiklap helyett a drágább NFC-technológiával készülő játékoskártyát is bevezet. Október elejére várható az a kormányhatározat, amely a piacra lépés előfeltétele a Szerencsejáték Felügyelet engedélye mellett. Ezután leghamarabb novemberben kezdődhet meg a játékoskártyák terítése, első körben 700 ezer kártyát tervez a társaság, ebből a legelső ütemben 150 ezret. A játékosok ezt a tervek szerint ingyen kapják, bár – lapunk számítása szerint – a játékoskártyáknak csak az anyagköltsége 980 millió forint, további ráfordítás a kártyák festése, a dokumentálás, a regisztráció és a szükséges adattárház létrehozása, üzemeltetése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.