Veszteséges kezdés után indexcsökkenéssel fejezték be a keddi kereskedést a vezető európai értékpapírpiacok.
Kedden az ingatlan- és egészségügyi ágazatok részvényei szenvedték el a legnagyobb árfolyamcsökkenést. A gyengülés főként az orosz-ukrán konfliktus eszkalálódására, a Világbank és az IMF lefelé módosított globális növekedési előrejelzéseire, valamint a főbb központi bankok még gyorsabb monetáris szigorítására utaló jelekre vezethetők vissza.
A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,70 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 0,73 százalékkal csökkent, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,50 százalékkal gyengült zárásra.
A londoni FTSE-100 index 0,16 százalékkal gyengült, a frankfurti DAX 0,07 százalékkal végzett alacsonyabban, Párizsban 0,83 százalékkal gyengült a CAC-40 index, a milánói tőzsde 1,01 százalékos, a madridi pedig 0,04 százalékos indexveszteséggel fejezte be a keddi kereskedést.
Az olajár négy egymást követő napi emelkedés után lefelé korrigált, mégpedig erős öt százalékkal a szűkös kínálat ellenére is a kereslet csökkenésével szemben kialakult piaci aggodalmak miatt. Az IMF az ukrajnai háború miatt csökkentette az idei és a 2023-as évre vonatkozó növekedési előrejelzéseket, és emelte az inflációs várakozásokat.
Az olajpiacot emellett aggasztja a kínai járványügyi zárlatoknak a globális üzemanyagkeresletre gyakorolt hatása is.
A WTI ára az európai piacok zárásakor 102,71 dolláron állt hordónként, 5,08 százalékkal alacsonyabban az előző napinál, a Brent ára pedig 5,01 százalékkal csökkent 107,49 dollárra csökkent. Az arany spot ára 1,23 százalékkal csökkent unciánként 1954,07 dollárra, az eurót 0,08 százalékkal jegyzik erősebben 1,0787.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.