BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az ingatlanpiac felkészült a második hullámra

A koronavírus-járvány miatt feltorlódott kereslet-kínálat miatt június-júliusban már a tavalyi szintet ütötte az ingatlanpiac Magyarországon. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint a szegmenst érintő hatások összessége kioltja egymást, ezért a következő időszakban még stagnálás várható. Amennyiben hazánkat is eléri ősszel a járvány második hulláma, annak kevésbé érzékelhető hatásai lehetnek, ugyanis ebben az időszakban tendenciaszerűen egyébként is egy minimális megtorpanás szokott érzékelhető lenni az ágazatban.

A koronavírus-fertőzés márciusi megjelenését követően gyakorlatilag teljes egészében leállt a gazdaság, ennek részeként az ingatlanpiacon is hatalmas visszaesés volt tapasztalható.

A számok a korlátozások enyhítésével fokozatosan emelkedni kezdtek, és a nyári hónapokban már elérték a 2019-es szintet.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint a leállás miatt mind a kereslet, mind a kínálat feltorlódott piacon, ez a két tényező pedig tulajdonképpen kioltja most egymást.

Motiváló tényező az újraindulás óta, hogy az emberek biztonságos helyre szeretnék menteni a pénzüket, és az ingatlant ilyen befektetésnek érzik. Az árak nem emelkedtek, sőt, bizonyos helyeken minimálisan csökkentek is, ami szintén elősegíti az adásvételek számának növekedését. Június-júliusban már vissza is állt a tavalyi állapot

– értékelt a szakértő.

Mint mondta, most egy normalizálódott piacot látni, de sokat befolyásolhat a folytatásban az ország gazdasági helyzete és egy esetleges második hullám is, amit a legtöbb járványügyi szakember szeptember-október magasságára jósol.

Fotó: MTI/Róka László

„A következő időszakban szinte biztosan stagnálás lesz az árakat illetően, de ha a vírus miatt újabb gazdasági intézkedéseket vezet be a kormány, az hosszú távon változtathat az ingatlanok értékén. Amennyiben szembesülünk egy második hullámmal, annak várhatóan kevésbé lesz olyan drasztikus hatása a korábban már említett feltorlódott kereslet-kínálat miatt, valamint azért, mert ősszel jellemzően egyébként is tapasztalható egy megtorpanás a piacon” – magyarázta Gadanecz Zoltán.

A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa végezetül hozzátette,

idén elmarad a július közepétől augusztus végéig tartó uborkaszezon is,

mert sokan már szeptember előtt nyélbe akarják ütni az üzleteket, és mivel kevesebben utaznak külföldre nyaralni, több idő marad az ügyintézésre is a megszokottnál.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.