BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A világjárvány ellenére is drágultak a lakások az unióban

Drágultak a lakások az Európai Unióban a tavalyi harmadik negyedévben, így csakúgy mint az Egyesült Államokban, Európában sem rontotta a koronavírus lakások keresletét.

Erős ütemben drágultak a lakások az euróövezetben és az Európai Unió egészében is a tavalyi harmadik negyedévben, jelezve, hogy csakúgy mint az Egyesült Államokban, Európában sem vetette vissza a koronavírus-járvány a lakások iránti keresletet.

Az unió statisztikai hivatalának (Eurostat) csütörtökön kiadott jelentése szerint

az Európai Unió egészében 5,2 százalékkal, az euróövezetben pedig 4,9 százalékkal nőttek a lakásárak éves összehasonlításban a tavalyi harmadik negyedévben, csakúgy mint a második negyedévben.

Az előző negyedévhez képest az EU-ban 1,4 százalékkal, az euróövezetben pedig 1,3 százalékkal kúsztak feljebb a lakásárak tavaly július-szeptemberben. Az EU-ban a második negyedévben is 1,4 százalékkal, míg az eurózónában 1,6 százalékkal drágultak a lakások negyedéves összevetésben.

A járvány miatt elrendelt korlátozások hatására sokan kényszerültek otthonaikban maradni, rendkívül megugrott a távmunkában és a távoktatásban résztvevők száma, így nőtt az igény a tágasabb lakások iránt, és felerősödött a kivándorlás a nagyvárosok agglomerációjába.

Fotó: Shutterstock

A 27 tagú Európai Unión belül éves összevetésben Luxembourgban ugrottak meg legnagyobb mértékben, 13,6 százalékkal a lakásárak július-szeptemberben, majd Lengyelország következik 10,9 százalékkal. A harmadik helyezett Ausztriában 8,9 százalékkal drágultak a lakások. Csak két országban csökkentek az árak, Cipruson 1,4 százalékkal, Írországban pedig 0,8 százalékkal értek kevesebbet a lakások.

Negyedéves előzetesen becsült adatok összehasonlításában Magyarországon emelkedtek a legnagyobb mértékben, 5,2 százalékkal a lakások,

míg a második helyen Dánia áll 4,2 százalékkal, majd a harmadik helyezett Lettország 3,7 százalékkal.

Csökkenést jegyeztek fel négy országban, a legnagyobb mértékűt, 4,8 százalékosat Cipruson, majd Románia (-2,6 százalék), Olaszország (-2,4 százalék) és Horvátország (-0,6 százalék) következik.

Az Eurostat utolsó negyedévi statisztikája nem tartalmazza Görögország adatait.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.