Ahogy arról a Világgazdaság korábban írt, önmagában az irodaház már nem elég vonzó, a jövő a vegyes funkciójú épületeké. A piaci igények és a fejlesztői logika egyértelműen a kompaktabb irodaterek és a komplexebb szolgáltatásokat kínáló, hatékonyabb épületek felé mutat, amelyek karbonsemlegesen és alacsony költséggel üzemeltethetők.
Magyarország legnagyobb irodaállomány-tulajdonosa és -üzemeltetője, a CPI Hungary hazánkban elsőként kínál zöld bérleti szerződést (fenntarthatósági megállapodást, melynek keretében évente kétszer tartanak fórumokat a környezettudatos lehetőségekről, illetve hogy a bérlőkkel együtt hatékonyan csökkentsék az ingatlanok és bérlemények környezetre gyakorolt negatív hatásait).
A legújabb fecske a zöldítésben a BudaPart Gate irodaház, amelyet már eleve úgy terveztek, hogy maximálisan megfeleljen a fenntarthatósági követelményeknek. Egyebek között
Mindez hozzájárult, hogy a BudaPart Gate LEED Gold zöldminősítést kapjon.
A budapesti irodapiacon az irodaházak átlagéletkora 14 év körül mozog, és a 4,3 millió négyzetmétert elérő állomány mintegy negyede 2004 előtt épült. A BudaPart városnegyed kapujában található 20 ezer négyzetméteres BudaPart Gate-et 2020-ban adták át, három évvel később került a CPI kezelésébe. A létesítményt a Lágymányosi-öböl és egy hatalmas zöld park veszi körbe, ahol rekreációs, sportolási, valamint szórakozási lehetőségek várják az embereket.
A jövő irodáit ugyanis egyre inkább az ott dolgozók igényei szerint kell kialakítani, mindenki számára meg kell találni az ideális munkateret.
A CPI egyik épületében iroda bérelhető, a másikban közösségi térben lehet dolgozni, de rendelkezésre áll több konferenciaterem is.
A vállalat a Humán Innovációs Programon keresztül és a myhive márkával magas színvonalú jólléti szolgáltatásokat nyújt a bérlőknek. Ezzel azt kívánják elérni, hogy rövid és hosszú távon is növelhető legyen a dolgozók mentális egészsége.
Gereben Mátyás, a CPI Hungary országmenedzsere lapunknak korábban úgy fogalmazott, hogy mivel a munkahelyükön jelentős időt töltenek el az emberek, ennek megfelelően olyan egyensúlyi környezetet kell kialakítani, hogy szívesen járjanak be oda az alkalmazottak. „Akár nap mint nap új ötleteket kell bevetni” – jegyezte meg.
Szerinte a bérlők által megteremtett munkakörülményeken túl a komfortérzethez tesz hozzá, ha az irodaházban ott van a masszázsszoba és a TRX-terem, amelyet a munkavállaló bármikor használhat, és van havonta mondjuk két kulturális rendezvény (például koncert, felolvasóest, könyvbemutató vagy aktuális témákról szóló vitaest).
A társaság hazánkban jelenleg több mint 603 ezer négyzetméternyi kereskedelmi ingatlanterületet kezel, az assetmenedzsment divíziója 51 fővel működik.
A magyarországi „gyűjteményük” összértéke 1,3 milliárd euró, azaz 505,86 milliárd forint,
az itthoni kihasználtságuk pedig 93 százalékos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.