A Roblox Gamer oldalon
több mint 4000 dollárért adtak el egy virtuális Gucci táskát, amelyet a való életben ennél kevesebbért, nagyjából 3400 dollárért árulnak.
A Kering divatházhoz tartozó Gucci Dionysus fantázianevű táskájáért
350 ezer robuxot (a Gamer oldalon ezt a pénzt használják) fizetett egy felhasználó, ez nagyjából 4115 dollárnak felel meg (csaknem 1,2 millió forint).
Ami igazán érdekessé teszi a tranzakciót, az az, hogy a borsos ár ellenére a táska fizikai formában nem létezik, csakis digitális verziója van, és kizárólag a Roblox platformján található meg. Annak ellenére fizetett tehát egy játékos több mint egymillió forintnak megfelelő összeget érte, hogy gyakorlatilag semmilyen értéke sincs.
A hír több érdekes kérdést is felvet, egyebek között azt, hogy ez vajon egyszeri eset volt, vagy egy tendencia kezdete-e. Ez pedig egyenesen elvezet ahhoz, hogy vajon hogyan fognak a játékpiac felé nyitó márkák új, fiatal vásárlóközönséget megnyerni maguknak úgy, hogy még pénzt is csinálnak belőle – írják a The Fashion Law oldalán.
Lehetséges, hogy egyszeri alkalom volt, hogy valaki ennyit fizetett egy virtuális termékért, amellyel kapcsolatban azonban érdemes megemlíteni, hogy a Gucci Garden Experience kéthetes virtuális rendezvényén mutatták be először májusban, az eseményt a Gamer platformmal közösen rendezte az olasz divatcég. Ennek keretében egyebek között arra is volt lehetősége a Roblox játékosainak, hogy avatárjaikkal virtuális Gucci-bemutatótermekben vásároljanak különböző termékeket, a táskák mellett például parfümöt, sminktermékeket, fejpántokat – csupa olyasmit, amivel a játékban felszerelhetik a karakterjeiket.
A legtöbb terméket pár dollárért árulták, de akkor vajon hogyan kelhetett el az említett táska több mint négyezer dollárért? A Roblox-játékosok szerint ennek az lehet az oka, hogy limitált kiadásban került a kínálatba: mindössze kétszer egy órán át volt elérhető a virtuális üzletben.
A játékosok tehát elkezdték eladásra kínálni egymás között a nehezen megszerzett táskákat, volt, aki egymillió robuxért, azaz 10 ezer dollárért akarta továbbadni a ritka táskát, és így fordulhatott elő, hogy akadt, aki ha annyit nem is, de több mint négyezret megadott érte.
Érdekességképpen a cikk szerzője megjegyzi, hogy pár nappal később egy szintén a Gucci és a Roblox virtuális üzletében vásárolt hasonló táska már nem futott be ilyen szép karriert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.