A Fórum Koordinációs Bizottsága szerint a magyar választóknak közvetlenül kell véleményt nyilvánítaniuk alkotmányos alapjogaikat érintő kérdésekben, mindenekelőtt lehetővé kell tenni számukra, hogy megismerjék, mit tartalmaz, máskülönben az EU alkotmányos szerződése szembekerülhet a magyar választók akaratával, mint történik az EU több más országában is.
A lisszaboni szerződés néven ismert uniós alkotmányt 2007. december 17-én szavazta meg a magyar országgyűlés, anélkül, hogy a közvélemény megismerhette volna a szerződésben foglaltakat, és kikérték volna róla a szavazó polgárok véleményét - véli a szervezet.
A Szociális Kerekasztal ezt az eljárást a demokrácia megcsúfolásának tartja, és emlékeztet arra, hogy az EU egyetlen tagállamában, Írországban, ahol népszavazásra bocsátották a kérdést, leszavazták az alkotmányos szerződést.
Az alkotmányos szerződés olyan intézményi és döntéshozatali változtatásokat rejt magában, amelyek a társadalom egész létére kihatnak, eddig nemzeti hatáskörben lévő döntési mechanizmusok kerülhetnek nemzetek feletti hatáskörbe, anélkül, hogy a választók közvetlen ellenőrzést gyakorolhatnának létüket és megélhetésüket érintő uniós döntések felett - idézi a szervezet véleményét a KlubRádió.
A Magyar Szociális Fórum – Szociális Kerekasztal élő példaként említi a közösség „stabilitási paktumát”, mellyel életszínvonal-korlátozó intézkedésekre, gazdasági megszorításokra kényszerítenek számos tagállamot, köztük hazánkat is (lásd a konvergencia programot), pénzügyi egyensúlyi szempontoknak rendelik alá a társadalmi egyensúly követelményét, annak minden következményével a megélhetés súlyosbodására, a létbizonytalanságra, a társadalmi igazságtalanság elmélyülésére nézve. További példaként említik a munkahét 60-65 órára történő meghosszabbításának és a nyugdíjkorhatár megemelésének tervét, a szociális segélyek csökkentését, az egészségbiztosítás és az oktatás piacosítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.