A Cyberspace Command az amerikai légierőhöz csatlakozva segítené a hadműveleteket. A cél az ország számítógépes rendszerének védelme, illetve az ellenség hálózatainak megzavarása vagy megbénítása. A rendszer bevezetése azonban egyelőre késik, mivel az amerikaiakat gondolkodóba ejtette a Grúzia ellen indított orosz támadás, amely szintén cyberhadművelettel kezdődött – tudósít az AP.
Michael Wynne, a cyberháborús kérdéseket először felvető katonai szakértő elmondta: ez volt az első alkalom, hogy egy ország teljesen megbénította a támadás előtt az ellenséges ország kormányzati informatikai hálózatát. A grúz védelmi rendszerek így nem tudtak működésbe lépni, ez pedig azt jelenti, hogy az amerikai légierőnek is rá kell jönnie, hogyan akadályozhat meg egy hasonló támadást.
A Légierő memorandumban adta munkatársai tudtára, hogy a Cyberspace Command bevezetését október elsejéig elhalasztják. A Cyberspace körülbelül nyolcezer fős személyzettel indulhat el, céljai között szerepel a védelmi szakértők felszerelése és kiképzése.
A Légierő információi szerint naponta mintegy három millió támadás éri a Védelmi Minisztériumot. Egy a Belbiztonsági Szolgálat által belső használatra szánt jegyzék szerint az Egyesült Államok nem lenne képes egy az oroszokéhoz hasonló támadás kivédésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.