A kanadai sprinter 9,79 másodperces világcsúccsal diadalmaskodott 100 méteren a szöuli játékokon, ám két nappal később már a lebukásától volt hangos a világsajtó. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) nem sokkal később életre hívta a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökséget (WADA), melynek kódexe a tiltott szerek elleni küzdelem alapköve lett.
Johnson utódai nem sokat tanultak az 1988-as botrányból: Dennis Mitchell (1998), Dwain Chambers, Tim Montgomery (2005) és Justin Gatlin (2006) egyaránt doppingszereknek köszönhette 100-as sikereit. A nőknél Katrin Krabbe (1992), Kelli White (2003), Torri Edwards (2004) iratkozott fel a feketelistára. Az amerikaiak szupersztárjánál, Marion Jonesnál több mint 160 vizsgálat sem mutatott ki semmit, később mégis bevallotta, hogy tisztátalanul versenyzett.
Ben Johnson, akit 1993-as ismételt lebukása után örökre eltiltottak, jelenleg atlétikai és futballedzőként keresi kenyerét, emellett sportruházati termékeket forgalmaz. Hamarosan a boltokba kerül Seoul to Soul (Szöultól lélekig) című könyve, amiben várhatóan a helyette olimpiai bajnokká avatott Carl Lewis állítólagos manipulációiról is kipakol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.