BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több pályázatban is érdekelt a Debreceni Egyetem

A nagy szakértelemmel kidolgozott pályázati munka eredményeként a Debreceni Egyetem több projektje is sikeresen továbbjutott az Új Magyarország Fejlesztési Terv pályázatainak első fordulóin.

A nemzetközi tudományos élet felpezsdítését megcélzó, Innovatív Kutatói Teamek létrehozását megalapozó pályázatot – a nagy érdeklődésre való tekintettel – már az egyetemen belül szigorú elbírálás alá vetették és szakmai, valamint versenyképességi kritériumok alapján megszűrték, melynek eredményeként a legkiválóbb hét projektet adták be Innovatív Kutatói Teamek létrehozására.

A Debreceni Egyetem stratégiai célkitűzéseinek megvalósítása érdekében intenzíven törekszik az Új Magyarország Fejlesztési Terv pályázatai nyújtotta lehetőségek kiaknázására. Ennek egyik eredményeként a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében a Debreceni Egyetem oktatási, kutatási és szolgáltatási infrastruktúráját bővítik, fejlesztik, ami biztos hátteret adhat ahhoz is, hogy növeljék a természettudományos és műszaki képzésben résztvevők létszámát.

A pályázat sikeres elbírálása után az egyetem bejutott a második fordulóba, a végső elbírálásra vár. Ugyancsak sikeresen túljutott a kétfordulós eljárás első lépcsőjén a Debreceni Egészég Központ Fejlesztési Projektje, melynek keretében a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumában a 21. század kihívásainak megfelelő betegellátáshoz nélkülözhetetlen magas szintű infrastrukturális hátteret teremtik meg.

Intenzíven célozták meg az Innovatív Kutatói Teamek létrehozását megalapozó pályázat lehetőségeit is. Ez a pályázat arra teremt alkalmat, hogy külföldi tudósok Debrecenbe hívásával, itteni alkalmazásával még szorosabban kapcsolhassák be az intézményünket, és az országot is a nemzetközi tudományos életbe és az intenzív innovációs keringésbe.

„Amennyiben ezek a pályázatok támogatást kapnak, a létrejövő kutatási eredmények továbbhasznosulhatnak, a TÁMOP 4.2.1 pályázatban is, melynek célja a Debreceni Egyetemen működő Tudás- és Technológiatranszfer Iroda regionális szintre emelése. Az ilyen regionális központ nagymértékben elősegíti a K+F eredmények gyors gazdasági alkalmazási lehetőségeit. Éppen ezért e téma köré szerveztük a Debreceni Egyetem Napjának egyik kiemelkedő programját is: a három Pólus város vezetése, rektorai, kereskedelmi és iparkamarái, valamint a TEVA és a Richter vezetői között stratégiai együttműködési szerződés aláírására kerül sor a hazai gyógyszeripar intenzív fejlesztésére”- hangsúlyozza Dr. Fésüs László, a Debreceni Egyetem rektora.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.