Az első megoldást Bajnai Gordon ajánlotta, aki ideológiamentes válságkezelő kormányzásra tett ajánlatot, szinte felkínálva a pártnak, hogy csupán e keserves feladat elvégzése erejéig vállaljon vele kényszerközösséget. A másodikat az új pártelnök, Lendvai Ildikó preferálta, alátámasztva a Fidesz propagandáját, mely a népnyúzásra szakosodott szocialisták gonosz lelkéből fakadó törekvésnek állítsa be a fájdalmas válságkezelést.
Nem tudom, hogyan tervezi a pártelnök egy vonzó választási program meghirdetését, miután büszke baloldaliként vállalja magára a szocialisták hagyományos támogatóit a legfájdalmasabban érintő lépéseket, ám érteni vélem, hogy mi volt a szándéka a megjegyzésével – írja a Népszabadságban Ripp Zoltán történész, aki szerint az MSZP-ben mindig megvolt a hajlam, hogy a kormányzás kényszerlépéseiből azonnal identitásválságot fabrikáljon.
Ilyenkor érték- és programviták indulnak, felhorgadnak a "baloldaliság elárulóit" támadó személyeskedések - végül a pártegység látszatának is lőttek. Csúnyán elvesztett EP-választások, és tempós népszerűségvesztés esetén az ilyesfajta fejlemények azonnali megjelenésének, a baloldali deficitet kifogásolók fellépésének a legnagyobb az esélye. Az MSZP egységének, s ezzel a legnehezebb időszak túlélésének biztosítéka jelentős részben az új vezetés működőképességében rejlik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.