Bár több helyütt új politikai erők, protestpártok vagy alternatív mozgalmak előretörése is várható, a felmérések szerint nem mindenhol készülnek a szavazók az éppen hatalmon lévő pártok megbüntetésére – pedig ez korábban jellemző kísérője volt az EP-választásoknak.
Az EU legnagyobb tagállamában, Németországban például Angela Merkel kancellár uniópártjai a legfrissebb felmérések szerint a szavazatok 35 százalékára számíthatnak, legfontosabb riválisuk, a szövetségi kormányban velük nagykoalícióban lévő szociáldemokraták viszont csak 26-ra. A másik legmeghatározóbb tagállamban, Franciaországban szintén kormánypárti győzelem várható, részben Nicolas Sarkozy államfő személyes népszerűségének köszönhetően.
Olaszországban ugyancsak kormánypárti győzelem valószínűsíthető. Silvio Berlusconi miniszterelnök nemrég a világ legnépszerűbb vezetőjének nevezte magát, és bár ez erős túlzás, tény, hogy elfogadottsága 65 százalék körüli, ellenzéke pedig megosztott.
Lengyelországban a kormányzó konzervatív-liberális Polgári Platform a legújabb felmérés szerint 27 képviselői helyet nyerhet el az ország számára elkülönített 50-ből. Svédországban pedig a négypárti koalícióban kormányzó jobbközép Mérsékelt Párt akár egyedül is megelőzheti az ellenzéki szociáldemokratákat, akik elveszíthetik az ország legnépszerűbb pártjának titulusát – erre 1914 óta nem volt példa.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.