A munkáspárti Thürmer Gyula szerint ezen az európai parlamenti választáson a magyar dolgozó dönthet arról, be akar-e szállni a politikába vagy úszik tovább az árral. A terhekből a legtöbb a munkásnak jut, az ő munkahelyét veszélyeztetik.
Göncz Kinga, az MSZP jelöltje úgy véli: nagyon fontos, hogy elmenjen szavazni, aki nem olyan Magyarországot szeretne, amit az indulatok uralnak, hanem olyat, ahol európai politizálás folyik.
Szent-Iványi István kifejtette: az SZDSZ európai megoldása az egyre mélyülő társadalmi válságra a gyűlölködés visszaszorítására. Akik az SZDSZ-re szavaznak, a társadalmi béke, a humanizmus, a tolerancia, egymás megbecsülése és egy európai Magyarország mellett teszik le voksukat.
Az MDF képviseletében megjelenő Bokros Lajos Magyarország uniós lehetőségeit hangsúlyozta. Szerinte hazánk még a visegrádi országokhoz képest is leszakadt. „A reformok kritikus tömegére van szükség mind Európában, mind pedig Magyarországon. Az unión belül közös fellépésre van szükség az energiapolitika területén” – hangsúlyozta.
A jobbikos Morvai Krisztina a vitán azt mondta: az európai parlamenti választás tétje, hogy a magyarok palesztin sorsra jutnak-e, és tovább folytatódik-e az ország gyarmatosítása.
Szabó Tímea (Lehet Más a Politika, Humanista Párt) szerint a június 7-ei választás tétje az, hogy képesek vagyunk-e megújítani a hazai politikát. Húsz évvel a rendszerváltás után el kell gondolkozni azon, hogyan válaszolunk a XXI. század kihívásaira.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.