„Magyarország egyik legközelebbi barátja a közel-keleti térségben Izrael” – hangoztatta Bajnai Gordon Jeruzsálemben, miután találkozott Simon Peresz izraeli államfővel. A magyar kormányfő közölte, szorongva figyelik az Iránban zajló eseményeket és aggódnak a kialakult helyzet miatt. „Az, ami Iránban történik rossz is és egyben jó is, mert ritkán látni, amikor az emberek utcára vonulnak az igazukért és forradalmat csinálnak, ahogyan 1956-ban Magyarországon is történt” – mondta Peresz.
Bajnai Benjamin Netanjahu izraeli kormányfővel folytatott megbeszélésén közölte, hogy már készülnek a 2010-ben esedékes soros magyar EU-elnökségre, amelynek ideje alatt létrejöhet egy izraeli-EU csúcsértekezlet. Tárgyalások folytak Magyarország és Izrael további együttműködési lehetőségeiről, és a világgazdasági válságról is.
A magyar és az izraeli kormányfő találkozóján szóba került a Jobbik térnyerése is. A magyar kormány ezért támogatja a holokauszt tagadását tiltó törvény elfogadását és szándékuk az is, hogy minden demokratikus párttal összefogva karanténba zárják a szélsőséges eszméket. Bajnai a kabinet nevében elhatárolódott a Jobbik nézeteitől és azt mondta: a szélsőséges párt olyan kérdéseket tett fel, amelyekre a vezető politikai erők nem tudtak választ adni. „Nem a kérdésfeltevéssel van probléma, hanem azzal, hogy a Jobbik válaszai vállalhatatlanok, szélsőségek, erőszakosak és antidemokratikusak” – hangoztatta Bajnai.
A Jobbik közleményében azt hangoztatta: nem lepődik meg azon, hogy a „senki által meg nem választott ideiglenes kormányfő első látogatásán tényleges megbízójához, a – saját bevallása szerint – Magyarország felvásárlásán ügyködő Simon Pereszhez igyekszik újabb instrukciókért”.
A Jobbik szerint majd a választók eldönthetik, hogy az általuk képviselt „ordas eszmék”, azaz a teljes nemzeti érdekvédelem, a termőföld, a nemzeti vagyon, a közművek, a vízkészlet, az ásványkincsek magyar kézben tartása fontos-e, vagy „a Bajnaik, a Gyurcsányok, a Simorok, a Veresek, a Kókák, az Oszkók és megszámolhatatlan posztkommunista és globalizációs társaik által évtizedek óta alkalmazott „ordas gyakorlata”. Ilyen gyakorlat például a Jobbik szerint „az állami ezermilliárdok magánzsebekbe való kisíbolása”, vagy „az országot irányító politikai maffia szervezett és tömeges, off-shore cégek láncolatain keresztül gyakorolt adómegkerülése”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.