A magyar baloldal nagyobb biztonságot akar, de tudja, hogy ezt csak változásokkal érheti el. Progressziót, modernizációt kíván, változáspárti, nyitott akar lenni. Orbán Viktor most úgy mutatkozik be, mint akinél a „változás" visszafordulást, bezárkózást, múltba nézést jelent, a koronaúsztatástól a turulig felsorakoztatott történelmi kellékekkel – írja a Népszabadságban az MSZP elnöke.
A baloldal az európai felvilágosodásban keresi gyökereit, Orbán a kiátkozott neoliberalizmusnak azt is a szemére vetné, hogy „a leghangosabban szokta a középkort sötétként emlegetni". A baloldal 1968-ból a gazdasági, politikai és életmódreformerek „nagy generációjára" emlékszik, a Fidesz azt látja benne, hogy Európa bűnbe esett a szabados neoliberalizmussal.
A magyar baloldal azok mellé akar állni, azok érdekeit képviselné az eddigieknél szélesebb körben, több helyzetben és kreatívabban, akik az adott viszonylatban a kiszolgáltatottabbak. Ezért dolgozik a hétköznapok elvárható szociális és jogi biztonságán. A Fidesz ezerrel lő a vagyonadóra, a kríziskezelő alapra, nem is érti, miért kellene a jobbmódúaknál „kalapozni".
A magyar baloldal dolga a társadalmi mobilitás újraindítása. Ezért fő ügye kell, hogy legyen a munkahelyteremtés mellett az oktatás, a tudás és a kultúra hozzáférhetősége. A Fidesz retorikája hol szegényellenes, hol gazdagellenes, de szemet huny a mélyszegénységben élők kollektív megbélyegzése felett. A magyar baloldal jogvédő, közrendvédő és erőszakellenes akar lenni. A Fidesz stílusa tudatosan militáns, muszklimutogatóan macsó. Inkább erősnek, mint békésnek akar látszani. A szélsőjobbot „két pofonnal" véli elintézhetőnek. Jogtisztelete törékeny. Kordont bont, a joggal szemben is őrzi a „turult". A jognál fontosabbnak mutatja az erőt, „oszt jónapot".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.