BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ki, hogyan lobbizik Európában? Eltérő megítélések

Hazánkban a lakosság 67 százaléka szerint a lobbizás pozitív, konstruktív hatással van a döntéshozatali folyamatra

Nagyon eltérően ítélik meg a politikusok a lobbitevékenységet az egyes európai országokban. Amint az a Burson-Marsteller tanulmányából kiderül, a politikai elit 48 százaléka gondolja úgy, hogy a lobbizás javíthatja a demokratikus folyamatok működését.

Hazánkban – és Olaszországban – ugyanakkor a válaszadók még ennél is nagyobb hányada, 67 százaléka vélte úgy, hogy a lobbizás pozitív, konstruktív hatással van a döntéshozatali folyamatra. Az átlagon felül pozitív magyarországi megítélés mellett az átláthatóság kérdését a hazai válaszadók többsége, pontosan 60 százaléka is súlyos problémának tarja a lobbitevékenységgel kapcsolatban.

A magyar politikai elit 40 százaléka illette kritikával az gazdasági lobbi gyakran túl agresszív fellépését, miközben 33 százalékuk szerint nem kellően átlátható ezen érdekcsoportok tevékenykedése.

A nem kormányzati szervezeteket (NGO-k) viszont azért bírálták, mert sokszor a tényszerű érvelés helyett inkább érzelmi szempontokra alapozva igyekeznek célt érni.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.