A német kancellár szerint kevés az Egyesült Államok felajánlás, amely szerint az 1990-es szinthez képest négy százalékkal csökkentenék a kibocsátást. Az Európai Unió tagországai a tervek szerint legalább 20 százalékos kibocsátás-csökkentést vezetnének be.
Az éjszaka folyamán ügyrendi kérdéseken vitatkoztak a felek, a dán házigazdák kisebb munkacsoportokat hoztak volna létre, a fejlődő országok és Kína viszont egy csoportban tartották volna a megbeszéléseket a továbbiakban is. Kevin Rudd ausztrál miniszterelnök a Reutersnek úgy nyilatkozott: félő, hogy a formai kérdések átveszik a tartalmi vita helyét.
Egy névtelenül nyilatkozó informátor szerint Kína már közölte, hogy nem lát esélyt részletes megállapodásra, az indiai környezetvédelmi miniszter pedig a fejlett országokat hibáztatta, amiért azok "propagandát" folytathatnak a fejlődők ellen. Jairam Ramesh úgy látja, a végjátékhoz értek és csak idő kérdése, hogy megkezdődjön az egymásra mutogatás.
Az európai környezetvédelmi miniszterek szerint veszélyben vannak a tárgyalások, a német tárcavezető pedig súlyosnak nevezte a helyzetet. Minden jel arra vall tehát, hogy a két éves időszakot lezáró, holnap végződő klímatárgyalások eredménytelenül végződnek.
A tárgyalásokon kialakult patthelyzet megtörésére az állam- és kormányfők megérkezése után is kicsi az esély. A kibocsátási vállalások terén a Financial Times Deutschland értesülései szerint az okozza a fő gondot, hogy az USA és Kína félszívű elkötelezettsége láttán már az Európai Unió is korábbi célkitűzéseinek a felülvizsgálatát fontolgatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.