A közpolitikai és politikai kommunikációs tanácsadó intézet havi elemzésében a 22 magyar európai parlamenti képviselő munkáját – felszólalásait, jogalkotó tevékenységét, médiajelenlétét – vizsgálta.
Brüsszelben nem ritkák a pártokon átívelő együttműködések, Áder János mégis ritka sikert mondhat magáénak azzal, hogy a szén-dioxid kvóták 2012 utáni értékesítésének ügyében a szocialista Tabajdi Csaba és a jobbikos Balczó Zoltán is aláírta nyilatkozatát. Áder kezdeményezése régiós összefogást is elért: hat kelet-közép-európai ország képviselői álltak mögé.
December legjelentősebb szakmai eredményét Surján László érte el azzal, hogy az Európai Parlament elfogadta az EU 2010-es költségvetését, és ehhez kapcsolódóan a fideszes képviselő jelentését.
Az év utolsó hónapjának másik kiemelkedő magyar relevanciájú szakpolitikai eseményeként az Európai Parlament első olvasatban elfogadta Göncz Kinga szocialista képviselőnek a kríziskezelés egyik eszközének szánt mikrofinanszírozási hitelről szóló jelentését.
Míg a parlamenti ciklus elején hónapról-hónapra a jobbikos képviselők – kiváltképp Morvai Krisztina - voltak felszólalásokban a legaktívabb magyarok, addig decemberben már csak Balczó Zoltán „maradt talpon”. Morvai Krisztinának és Szegedi Csanádnak az év utolsó hónapjában nem volt semmilyen dokumentálható munkájuk vagy felszólalásuk az EP-ben.
Bokros Lajos már jól láthatóan a tavaszra készül, az MDF miniszterelnök-jelöltjévé választott EP-képviselő a hazai politikában jóval többször szerepelt, mint az uniósban.
Nemcsak csendes hónapot, de csendes évet is zárt a fideszes Hankiss Ágnes, aki mandátumának 2009. nyári megkezdése óta egyszer sem szólalt fel az Európai Parlamentben.
A teljes elemzés a Policy Solutions szakmai blogján olvasható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.