Ezzel párhuzamosan Magyarország magas szintű, nemzetközi kormányzati találkozót is előkészít. Mindezt azért, mert hazánk integráló szerepet kíván betölteni a stratégia kidolgozásában – mutatnak rá a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) szakértői. Tizennégy ország vesz részt a stratégia kimunkálásában azzal, hogy a „Duna-régió” közös európai fejlesztési és kutatási térséggé váljék 2014-től, az új uniós költségvetési periódusban.
A Duna és térsége számos terület- és a gazdaságfejlesztési lehetőséget rejt magában. Ezért Magyarország a stratégia tervezett elfogadása idején – 2011 első fél évében – az EU soros elnökeként a kérdést kiemelt feladatként kívánja kezelni. A Duna-stratégia keretet nyújt egy olyan összdunai projektlistához is, amely nemzetközi egyeztetések eredményeként születik meg. Az NFGM irányításával átfogó szakmai tervezés indult meg a hazai előkészítés keretében, s a projektgyűjtés eddigi eredményeként a civil és a gazdasági oldal, valamint a szakmai szervezetek együttműködésében több mint háromszáz projektjavaslat érkezett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.