Megítélésem szerint nem az első száz nap intézkedései a fontosak, hanem a kormányzati politika alábbi csapásirányai a következő években.
1. Az oktatás dinamizálása. A magyar képzési rendszer reformja struktúrában és színvonalban. A felsőoktatási fokozatok inflációjának fékezése. A szakmunkásképzés felértékelése. A tanári pálya attraktivitásának és társadalmi elismerésének a növelése. Az oktatás összhangba hozása a gazdaság és társadalom által támasztott kereslettel.
2. A magyar „Mittelstand” erősítése. Az iparpolitikában erősebb fókusz a középméretű cégekre. Az ehhez szükséges intézményrendszer, a jogi rendszer és a hitelrendszer tudatos továbbfejlesztése.
3. A fejlődés katalizálása a bankrendszer által. A bankrendszer versenyképességének és forrásközvetítő szerepének erősítése különböző eszközök segítségével (erősebb versenyfelügyelet, továbbra is csökkenő kamatlábak, a szövetkezeti szektor versenyképességének a növelése).
4. Családorientált szociálpolitika. Egy családorientált, átlátható és egyszerű szociális rendszer bevezetése a rászorultaknak, amely lehetővé teszi, hogy a versenyszférában az állam ne próbáljon szociális problémákat megoldani.
5. A gazdaság kifehérítése. A feketepiac következetesebb leépítése mind jogi eszközökkel, mind gazdasági ösztönzőkkel (annak érdekében, hogy a feketegazdaság attraktivitása csökkenjen). A munkaviszonyt elkerülő számlás „foglalkoztatás” visszaszorítása és a minimálbéren foglalkoztatottak körének a szűkítése. A jogtudatosság általános erősítése.
6. Transzparensebb piaci működés előmozdítása. A piaci mechanizmusok zökkenőmentes működésére orientált szervezeteknek (pénzügyi felügyelet, versenyhivatal, fogyasztóvédelem) az erősítése, nagyobb függetlensége és befolyása.
7. A társadalombiztosítás szerepének erősítése. A társadalombiztosítási rendszer egyszerűsítése és attraktivitásának növelése azáltal, hogy az egyéni befizetések és a juttatások között nagyobb egyensúly legyen. Az egészségügy reformja.
8. Az adózás ésszerűsítéseAz adórendszer egyszerűsítése és ezáltal Magyarország regionális versenyképességének az erősítése.
9. Világos stratégiai prioritások meghatározása és érvényesítése Stabil középtávú prioritásoknak a megjelölése, mint például a középnagyságú cégek, az egyetemek, a nyelvi képzés. Ezen prioritások stabil fenntartása legalább az elkövetkező öt esztendőre. Kevés, de (potenciálisan) nagy vizibilitású magyar „flagshipnek” a tudatos fejlesztése számos kulcsterületen (így a sportban, a turizmusban, a kutatásban, az egyetemek között).
10. A közszolgáltatások társadalmi hasznosságának erősítése. Az államapparátus szervizorientáltságának a növelése megfelelő kulturális változtatási programok segítségével. Az államapparátus létszámának átszervezése és adott esetben csökkentése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.