A gazdasági ügyeket Matolcsy György irányítja, a külügyi tárcát Martonyi János, a belügyit Pintér Sándor vezeti majd.
A HVG-nek nyilatkozó Verebélyi Imre jogászprofesszor szerint a nyolc csúcsminisztérium ugyan népszerű lehet, mert a takarékos kormányzás képzetét kelti, ám egy ponton túl már kontraproduktív lehet a tárcák összevonása.
Nyolc csúcsminisztérium csak Svájcban létezik, ám ott a kantonoknak is külön adminisztrációja van. Egy magyar miniszter már most is havi 4-5 napot tölt Brüsszelben, ez az összevonások után csak nőhet (hiszen több terület tartozik egy tárcavezetőhöz), és az államtitkári helyettesítés pedig "versenyhátrányt" jelenthet az uniós egyeztetéseken.
A hetilap összeállításában megemlítik a példaként szolgáló brit rendszert, amelyben a kormányülések szinte formálisak - Gordon Brown a keddi ülései gyakran mindössze félórásak, ahol csak a bejelentések hangzanak el.
Az igazi munka a a 43 kabinetbizottságban zajlik, amelyek ülései nem nyilvánosak, az ott lehangzottakat és az oda bevitt dokumentumokat nem hozzák nyilvánosságra, mondván, így a miniszterek is szabadabban vitatkozhatnak.
A teljes cikk, a részletes kormánynévsorral, fealdatkörökkel itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.