Orbán Viktor február 6-i országértékelője nagy közérdeklődésre tartott számot – mutatja közvélemény-kutatásunk. Minden ötödik megkérdezett látta vagy hallotta részben vagy egészben az értékelőt, míg a megkérdezettek relatív többsége (46%) a hírekben hallott a beszédről. Mindez azt jelenti, hogy a politika iránt érdeklődő magyar társadalom kétharmada információval bír az országértékelővel kapcsolatban.
A közvetítést nyomon követők közül tízből hat gondolja úgy, hogy a miniszterelnöki beszéd hiteles volt, míg a megkérdezettek kétharmada szerint Orbán államférfihoz méltó országértékelést tartott. Leginkább a miniszterelnök érthetőségét és határozottságát értékelték pozitívan a polgárok (a megkérdezettek háromnegyede).
Pártállástól függetlenül kiemelkedően pozitív társadalmi fogadtatása volt a kormányfő által megfogalmazott politikai üzeneteknek. A magyar társadalom több mint nyolctizede egyetért a miniszterelnöknek azzal a helyzetértékelésével, hogy az államadósság az egyik legsúlyosabb veszélyforrás a jövőre nézve (83%). A miniszterelnök által megfogalmazott tennivalók irányát a válaszadók döntő többsége támogatja. A válaszadók több mint kilenctizede egyetért „a munkalehetőséget segély helyett” üzenettel (98%), a „mindenkinek dolgoznia kell, aki munkaképes” felvetéssel (97%), valamit Magyarország megújításának céljával (92%). A válaszadók csaknem kétharmada (64%) egyetért azzal, hogy „szükség van egy új alkotmányra, ami lezárja a múltat, és egy új fejezetet nyit az ország életében”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.