Az adósságválsággal küzdő európai országok természetesen örülnek annak, hogy akad még befektető, aki pénzt helyez el az öreg kontinensen, de tisztában kell lenniük azzal, hogy Kína nem önzetlenül cselekszik - kommentálja az Események a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A jobb-közép lap a Spiegel által idézett kommentárjában arra hívja fel a figyelmet, hogy minél erősebben függnek az európai államok Pekingtól, annál jobban elhalkulnak majd az emberi jogi kérdésekkel kapcsolatos kritikák.
A baloldalo Die Tageszeitung szerint egyenesen megdöbbentő az egyetértés Berlin és Peking között és egyértelmű, hogy az emberi jogi kérdések háttérbe szorultak a gazdasági szükségszerűség hatására. A lap megfogalmazása szerint a vörös szőnyeges fogadtatás rossz jelzésket küld, hiszen így Kína arra a következtetésre juthat, hogy tetszése szerint börtönözhet be állampolgárokat. Közös Kína-politikára van szükség, ehelyett Angela Merkel és külügyminisztere egymással versengve igyekszik behízelegni magát Kína kegyeibe.
A konzervatív Die Welt finomabban fogalmaz, hangsúlyozva, hogy csak a közös értékrenddel és kultúrával rendelkező országok esetében jellemző, hogy két állam közös kormányülést tartson, ez azonban nem mondható el Kínára.
A Handelsblatt üzleti lap meglátása szerint Németország Kína malmára hajtja a vizet, hiszen a kommunista ország célja, hogy gyengébb szövetségesekkel vegye körbe magát azért, hogy ne formálódhasson egységes erő ellene. A lap üdvözli a német kormány külpolitikai rugalmasságát és önállóságát, de felhívja a figyelmet arra, hogy az EU-nak közös Kína-politikára van szüksége.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.