Raymond Zhong elemzésében úgy vélekedik, hogy végül megegyezés születik majd az Európai Unió és a magyar kormány között, hiszen egyik félnek sem érdeke, hogy a konfliktus elmérgesedjen. Európa legmagasabb bankadója és az ágazati különadók sem a befektetési kedvet, sem a bizalmat nem növelték Magyarországgal szemben, ezért az Orbán-kormánynak csökkentenie kell a törvénykezési száguldását, hogy visszanyerje a pénzpiac támogatását.
A lap emlékeztet arra, hogy az EU döntött a kohéziós források egy részének felfüggesztéséről, de mint hogy a nemzetközi közösségnek nem érdeke, hogy Magyarország gazdasága szabadesésbe kerüljön, jelenleg biztosra vehető az IMF-megállapodás megkötése.
Az igazi magyar tragédia azonban az, hogy a gazdasági nehézségek a sovinizmus irányába terelték a politikát – véli a szerző, aki példaként a miniszterelnök március 15-i beszédét hozza fel, amelyben Orbán Viktor kijelentette: az ország nem lesz gyarmat. És miközben tény, hogy a Kádári örökségből profitáló szocialisták korrupttá és gyengévé tették az államszervezetet, a Fidesz köreihez tartozó oligarchák tevékenysége arra utal, hogy csak a vagyonok áthelyezéséről van szó, nem a helyzet rendbetételéről.
A szerző leszögezi: Orbán Janus-arcú viselkedése, amellyel Brüsszelben mosolyog, Budapesten pedig vicsorog, egy pragmatikus politikusra utalnak. A Machiavelli elvei alapján kormányzó miniszterelnök egyetlen terve az, hogy minél tovább őrizze meg hatalmát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.