A befektethető magánvagyon összértéke Kínában 2012-ben elérte a 73 ezer milliárd jüant (11 600 milliárd dollár), 14 százalékkal bővült az egy évvel korábbi értékhez képest.
A dúsgazdagok javarészt még mindig a gazdaságilag fejlett, délkelet-kínai tengerparti régióban laknak, Kuangtung tartományban, továbbá Pekingben, Sanghajban és Csiangszu tartományban együttesen több mint 100 ezren élnek. Ugyanakkor megfigyelhető a kevéssé fejlett belső országrészekben lakók felzárkózása. Ezeken a területeken, így Anhuj, Kanszu és Hunan tartományokban a magas nettó vagyonnal rendelkező háztartások számában az átlagosnál nagyobb, több mint 30 százalékos növekedés mutatható ki 2012-ben.
A felmérések szerint a magánvagyonok szerkezete az utóbbi években változott, így a befektethető eszközök, források, illetve a részvények nettó értéke 7, illetve 5 százalékkal visszaesett 2009 és 2011 között, miközben a kínai banki vagyonkezelőkre és alapkezelőkre bízott vagyon mértéke 78, illetve 60 százalékkal nőtt. A dúsgazdagok többségét, körülbelül 56 százalékát a vállalkozók adják, és ezek 60 százalékának vállalatai már jól futó, bejáratott cégek. A tábort színesítik a menedzserek, "háziasszonyok" és értelmiségiek, köztük ügyvédek, orvosok és a pénzügyi befektetések specialistái - áll a jelentésben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.