Minden csapatnak, amely az egyenes kieséses szakaszban a legjobb 16 közé jutott kapott 3,5 millió eurót. A negyeddöntő 3,9 millió, az elődöntő 4,9 millió eurót ért. A döntőért a vesztes Dortmund 6,5 milliót, míg a győztes Bayern 10,5 millió eurót kapott.
A kereskedelmi és közvetítési bevételekből még külön kaszírozhattak a klubok. Ebben a legjobb már a 8 között kiesett Juventus volt. Az olasz klub így 44,8 millió eurót könyvelhetett el. Ezen a téren a már 16 között búcsúzó AC Milan volt a második legjobb, mivel a másik olasz klub 36,3 millió eurót keresett. A Gazetta dello sport szerint a két olasz klub azért lehetett a kereskedelmi és közvetítési pénzek területén ennyire sikeres, mivel Olaszországból csak a Juventus és az AC Milan jutott a BL csoportkörébe.
A közvetítési pénzek elosztása után az olasz klubokat a Paris Saint-Germain (23,69 millió euró), a Real Madrid (23,451 millió euró), a Dortmund (21,761 millió euró), a Barcelona (20,1 millió euró) és a Bayern München (19,146 millió euró) követte. A televíziós közvetítések után járó összegeknél az is közrejátszott, hogy az adott klubnak eleve milyen népszerűsége van és az is közrejátszott, kinek milyen közönségvonzó ellenfele volt. A halálcsoportnak nevezett D csoportban a Dortmund, és a Real Madrid mellett a Manchester City (18,667 millió euró) és az Ajax (9,798 millió euró) is szépen keresett a plusz összegekből. A Bayern München csoportjába azonban például a nem túlságosan közönségvonzó BATE Boriszov is bekerült. A teljesítményével egyébként 2 millió eurós bevételt összefocizó fehérorosz klub a kereskedelmi bevételekből a legkevesebbet kapta a 23 csapat között, 290 ezer eurót. Azt már más kérdés, hogy az egész BL alatt pont a BATE Boriszov volt az egyetlen klub, amely le tudta győzni a győztes Bayernt.
Az UEFA egyébként a Bajnokok Ligájában összese 904 millió eurót osztott szét, ebből a kereskedelmi és közvetítési jogokból származó bevételekből 409 milliót adott a kluboknak. Az a 20 klub, amely a csoportkör előtt vérzett el a BL-ben, azok is mind kaptak egyenként 2,1 millió eurót.
A második számú európai kupasorozatban ennél jóval kevesebbet, 209 millió eurót osztottak szét 56 csapatnak. Az Európa Ligában (EL) 48 klub volt érdekelt a csoportküzdelmekben, majd az egyenes kiesés szakaszban 8 csapat is csatlakozott a BL-ből, mégpedig a tovább nem jutó csoportharmadikok. Így lehet, hogy végül két BL résztvevő, a Chelsea és a Benfica játszotta végül a finálét. Az EL főtáblára kerülésért 1,3 millió forintot kaptak a csapatok. Itt 200 ezer eurót ért egy győzelem, 100 ezret egy döntetlen. Teljesítménye alapján az Olypmpique Lyon (5 győzelem, 1 döntetlen) kereste a legtöbb pénzt, 1,1 millió eurót. Egymilliót focizott össze az ukrán Dnyipró és az orosz Rubin Kazany. A legkevesebb pontot az osztrák Rapid Wien és az izraeli Hapoel Kirjat Smona érte el, így 200 ezer eurót kaptak. A csoportelsőség 400 ezret, a csoport második még továbbjutó helye 200 ezret ért. Ezenkívül minden egyes, a legjobb 32 közé jutó csapatnak jutott még 200 ezer euró. A 16 közé kerülés 350 ezer, a negyeddöntőbe jutás 350 ezer, az elődöntő 1 millió eurót ért. A döntőért a vesztes Benfica 2,5 millió, a győztes Chelsea 5 millió eurót kapott.
A Chelsea az EL-ben végül 10,7 millió eurót kapott. Az angol klub a BL-ben a csoportküzdelmek során még 30,77 millió eurót kereset főként a kereskedelmi bevételeknek köszönhetően (18,677 millió euró). Így összesen kupaszereplésével 41,47 millió eurót kaszált. A második Benfica a BL-ben 13,8 millió eurót szerzett meg, az EL-ben ehhez még 5,77 millió eurót tudott hozzátenni.
Az EL-ben kiosztott 209 millió euróból 83,5 millió eurót osztottak szét a kereskedelmi bevételek, a nemzeti televíziós piac értéke, valamint az előző szezonban elért hazai bajnokságokban elért teljesítmények alapján. Íly módon a legtöbb pénzhez az elődöntőt játszó Fenerbahce jutott, 6,58 millió euróhoz. Összesítve egyébként a török klubnak jutott a legtöbb pénz az EL-ből, 11,181 millió euró. Az EL kereskedelmi bevételeiből kiemelkedően részesült a Napoli (4,598 millió euró), a Rubin Kazany (3,9 millió euró), az Internazionale (3,784 millió euró), a Bordeaux (3,751 millió euró), a Chelsea (3,7 millió euró) és a Stuttgart (3 millió euró).
Sokat ért a Videotonnak a tavalyi EL szereplés
A Videoton az Európa Liga előző idényében 1,87 millió eurót keresett. Az előző kupaidényben az európai kupákban az egyetlen főtáblára jutott magyar csapat 1,3 millió eurót kapott eleve a csoportba jutásért. Teljesítményükért, két győzelemért még 400 ezer euró járt. A kereskedelmi és közvetítési jogok révén további 170,695 ezer eurót kapott az UEFÁ-tól. A Videoton az idén nem tudja megismételni ezt a teljesítményt, mivel az EL-selejtező első fordulójában kiestek a montenegrói Mladost Podgorica ellenében. Legutóbb, a 2009/10-es szezonban a BL főtáblájára jutott Debrecen ért el jelentős összeget. A 0 pontot szerző DVSC akkor 8,966 millió eurót keresett. Akkor már a főtáblára jutás ért 7,1 millió eurót, a televíziós jogdíjak pedig 1,866 euró folyt be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.