A 2013. augusztus 1-től hatályos új szabályozás amellett, hogy jelentősen könnyíti a HR szakemberek adminisztrációs terhét, a munkavállalókat is előnyösen érinti azzal, hogy kizárja a szabadság miatti bérveszteség kockázatát, mondja Tarján Zoltán, az Eördögh Bird & Bird Ügyvédi Irodával együttműködő ügyvéd.
A szabadság idejére járó juttatást meghatározó távolléti díj kiszámításának korábbi módszerét sok kritika érte, mivel egyes elemei többféle értelmezésre is lehetőséget adtak, illetve a munkavállalók munkabére szabadság kiadása esetén eltérhetett az alapbértől az adott hónap munkanapjainak számától függően.
Az új számítási módszer bevezetésével a jogalkotó ezt a jogbizonytalanságot kívánja felszámolni, illetve a munkavállalók méltánytalan helyzetbe kerülését kívánja megakadályozni. A módosítások nyomán szintén egyértelművé válik, hogy a munkavállaló naptári évenként egyszer jogosult legalább 14 egybefüggő nap szabadságra, illetve, hogy az apának gyermeke születése esetén járó pótszabadság teljes egyészében kiadandó akkor is, ha a munkaviszony év közben kezdődött vagy szűnt meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.