BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új babakötvény, ingyenes készpénzfelvétel - erről szavaztak ma a Parlamentben

Az E.On-vásárlás miatt fordulnak Brüsszelhez - jelentették be a Parlamentben. Döntöttek az új babakötvényről, később pedig elkezdik a költségvetés újra átírásának vitáját.

Ha a kormány szerint is rossz termék a devizahitel, akkor miért nem lépnek fel ellene olyan keményen, mint a rezsicsökkentés esetében tették? A jobbikos Z. Kárpát Dániel e kérdésével indult a parlament háromnapos üléshete. A képviselő szerint a bankok csak az erőből és a törvényből értenek, így kell tehát ellenük fellépni.

Az LMP-s Lengyel Szilvia arról beszélt napirend előtt: a vidék nem fontos a kormánynak, a Start program is fenntarthatatlan, az állami földek nagy részét pedig kormányközelieknek adták oda.

A legjobb fogyasztó a magányos ember, ezért sérülékenyek rendkívül a családok - mondta Harrach Péter. A KDNP frakcióvezetője szerint a kormány azon dolgozik, hogy újra a család legyen a legnépszerűbb életközösség.

Mesterházy Attila, az MSZP elnöke arról beszélt napirend előtt: Magyarország újra több millió szegény országa lett, a nyertesek szinte csak a trafikosok és Mészáros Lőrinc. Az E.On megvásárlása körüli ügyek miatt az MSZP feljelenti a kormányt az Európai Bizottságnál - jelentette be.

Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető a ma későbbre várható döntést készítette elő: arról beszélt, miért fontos az, hogy gyilkossággal vádoltakat ne tarthassanak házi őrizetben. Az ároktői banda kapcsán annyit kérdezett: szeretnének-e a képviselők olyan szomszédot, akit gyilkossággal vádolnak?

Szuperkasszák, multik, szociális munkások

A kormány semmit nem tesz, hogy olcsóbb és egyszerűbb legyen bekötni az új típusú szuperkasszákat. Miért? Erről interpellált Józsa István (MSZP). Szatmáry Kristóf államitkár az érdemi választ nagyrészt kikerülve arról beszélt inkább, az MSZP-s vezetésű kormányok alatt milyen rossz volt a kereskedők sorsa, röviden pedig azt is hozzátette: a mostani kormány támogatja a kasszabeszerzést.

Pál Béla (MSZP) a szociális munka holnapi világnapja kapcsán tett fel interpellációt: ő azt kérdezte, miért nem valósult meg semmi abból a béremelésből, amit a kormány ígért. Soltész Miklós államtitkár arról beszélt: valóban nem keresnek sokat a szociális munkások, de legalább próbál tenni valamit a kormány.

Van-e a magyar munkásoknak jövője a multik árnyékában? - interpellált a jobbikos Bertha Szilvia. A képviselő szerint a munkakörülmények a multiknál csak a vegetálást teszik lehetővé. Czomba Sándor azt mondta válaszában, hogy a multik magasabb béreket adnak, mint az átlagos magyarországi cégek, és a munkavédelmi hatóság is kiemelten figyel arra, hogy jók legyenek az ottani munkakörülmények.

Ma este több szavazással folytatódik a parlamenti munka. Elsőként a Magyarország és Koszovó közti, az adóelkerülést nehezítő egyezményről döntöttek. Szavaztak volna arról is még ma, hogy a zánkai gyerektábor az Erzsébet Vagyonkezelő felügyelete alá kerüljön, de ezt levették a napirendről.

Döntöttek az új típusú babakötvényről: Az új állampapír 1 forintos névértékű lesz, a kamatozása pedig az inflációt követi majd, minden évben 3 százalékponttal haladva meg a pénzromlás átlagos ütemét. Az első sorozatból, a 2032/S kötvényből azoknak a gyerekeknek a hozzátartozói jegyezhetnek, akik 2014. január 31. előtt születnek.

Szavaztak a vitatott tulajdonú, közgyűjteményben őrzött tulajdonok visszaadásáról - a régi, nagy történelmű családok mai leszármazottjai járhatnak ezzel jól, lényegesen könnyebben kaphatják vissza őseik tulajdonait. Megtartották a szavazást a nemzeti utas-adat információs rendszer létrehozásáról, valamint a katasztrófavédelmi törvény átírásáról is.

Az egyik legfontosabb szavazás szinte utolsónak maradt: a pénzügyi rezsicsökkentésnek nevezett javaslatot öntötték ma este törvénybe, így 150 ezer forintig havonta kétszer ingyenes lesz a készpénzfelvétel. Ma este fogadták el a 2012-es zárszámadást, és az NMHH tavalyi működéséről készített beszámolót is. Elfogadták a tisztességtelen piaci magatartás elleni törvény módosítását - ehhez kapcsolódó több más törvénymódosításnál, ahogy az adócsomagnál és a büntetőjogi törvényeknél is, ma a módosító javaslatokról szavaznak. Várhatóan már késő este, a határozathozatalok után tartanak vitát a költségvetés újabb módosításáról. Ma vitáznak a költségvetést megalapozó törvényekről, az alapvető jogok biztosának munkáját szabályozó törvényről, az egységes közszolgáltatói számlaképről, illetve a gyerekvédelmi törvényről. Délelőtt nyújtották be a takarékszövetkezetek integrációjával kapcsolatos törvénymódosító csomagot - erről ma este már le is zavarják az összevont általános és részletes vitát, holnap délelőtt pedig már a zárószavazás jöhet.

Pál Béla (MSZP) a szociális munka holnapi világnapja kapcsán tett fel interpellációt: ő azt kérdezte, miért nem valósult meg semmi abból a béremelésből, amit a kormány ígért. Soltész Miklós államtitkár arról beszélt: valóban nem keresnek sokat a szociális munkások, de legalább próbál tenni valamit a kormány.

Van-e a magyar munkásoknak jövője a multik árnyékában? - interpellált a jobbikos Bertha Szilvia. A képviselő szerint a munkakörülmények a multiknál csak a vegetálást teszik lehetővé. Czomba Sándor azt mondta válaszában, hogy a multik magasabb béreket adnak, mint az átlagos magyarországi cégek, és a munkavédelmi hatóság is kiemelten figyel arra, hogy jók legyenek az ottani munkakörülmények. Gumicsizmát kapott Rogán Valóban úgy gondolják, hogy a belvárosi piacon Chanel-kosztümös hölgyek tanyasi féldisznót cipelnek haza a vállukon? Az elmúlt hetek egyik legmeglepőbb című azonnali kérdésével fordult az MSZP-s Gőgös Zoltán Budai Gyulához. A múlt héten ugyanis kiosztották a tanyafejlesztési támogatásokat, amelyekből a legtöbbet Budapest belvárosa kapta, azzal az indoklással, hogy az ottani piacon is megjelenhetnek tanyasi termékek. Budai válaszában arról beszélt: az MSZP bezárta a helyi piacokat, most kell ezeket újra megnyitni. Ezt a témát választotta a jobbikos Suhajda Krisztián is, aki egy pár gumicsizmát adott Rogán Antal belvárosi polgármesternek.

Az MSZP-s Varga László arról tett fel azonnali kérdést: hogyan építhették át úgy Miskolcon Herman Ottó síremlékét, hogy azzal helyrehozhatatlan károk keletkeztek, és a helyi Fidesz önmagát hirdeti rajta. Soltész Miklós válaszában felsorolta, a mostani szabályozás szerint miért a temető üzemeltetője a felelős a sírjelállítás körüli ügyekért. -->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.