BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Klíma Klub májusi iskolai előadás-sorozatot szervezett

A Klíma Klub elnöke fontosnak tartja, hogy vigyázzunk természeti értékeinkre, és, hogy erre a jövő generációját is megtanítsuk. Farkas Andreát arról kérdeztük, hogy e téren mit tesz a klub, és mik a társadalom más szereplőinek a feladatai.

– Milyen programokat szervez a közeljövőben a Klíma Klub?
– Májusban, tehát, még mielőtt vége lenne a tanévnek, professzorok bevonásával kollégiumokban és iskolákban tartunk előadásokat a fenntartható fejlődésről, valamint a környezetvédelemről. A Klíma Klub 2009 és 2014 között öt klímacsúcsot szervezett meg, de már készülünk a VI. Magyaroszági Klímacsúcs megszervezésére. A mostani rendezvény fő témája a klímaváltozás lesz. Az előadók között egyaránt szerepelnek majd magyar kormánytagok, kormánytisztviselők, európai biztosok, akadémikusok, egyetemi tanárok és kutatók is. Ezenkívül életműdíjat adunk ki a Klíma Klub Tudományos Tanácsadó Testülete ajánlásával.

– Mi az iskolai előadások, illetve a klímacsúcsok fő célja?
– Úgy kell élni, hogy szem előtt tartsuk a fenntartható fejlődést, a környezettudatosságot, amellyel megóvhatjuk természeti értékeinket, ehhez pedig fontos a társadalmi kommunikáció, mert ezen keresztül segíthetünk az embereknek, hogy megértsék: az unokáikért, a jövőjükért, végső soron a Föld jövőjéért teszik mindezt. Ebben a felvilágosító munkában nélkülözhetetlenek a politikusok és a kutatók is, akiknek többek között az is a feladatuk, hogy a legfrissebb tudományos kutatásokat, közérthető nyelven adják tovább médián keresztül a lakosságnak.

– És a tanárokon keresztül a gyerekeknek.
– Igen, ebben az oktatásnak nagy a szerepe. A pedagógusoknak talán az az egyik legfontosabb tennivalójuk – és nemcsak a Föld Napján, április 22-én –, hogy tudatosítsák a gyerekekben, a Föld közös, és a miénk. Ezért a lakóhelyüket és a környezetüket óvni, védeni kell, akár a legegyszerűbb módon is, hogy például úgy, nem szemetelnek. A vállalatoknak, üzemeknek pedig elengedhetetlenül szükséges volna, hogy a legújabb környezetvédő technológiákat vezessék be.

– A Klíma Klub elnöke mennyire él környezettudatosan?
– Igyekszem az előbbiek szellemében élni. Természetesen nem szemetelek, sőt az utcán vagy az erdőben, ha tehetem, mások szemetét is összeszedem. Nem folyatom fölöslegesen a vizet, a vásárláshoz is inkább papírzacskót használok, és nem műanyagot. Erre neveltem a gyermekemet is, hiszen a szülői példa a legfontosabb. Nem véletlen, hogy a Klíma Klub különösen fontos feladatának tekinti a fiatal korosztály bevonását a környezettudatos nevelésbe.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.