Legalább négyszáz, Nagy-Britanniában játszó focista kényszerülhet arra, hogy elhagyják a szigetországot, miután a britek kilépnek az EU-ból - így számolt a BBC még a népszavazás előtt. Az uniós szabályok szerint nem lehet különbséget tenni a hazai és a más EU-országokból érkezett játékosok közt, azonban a britek most körön kívül helyezték magukat.
Az angol Labdarúgó-szövetség részéről logikus volna ezek után az igény, hogy engedjék az európai focistákat továbbra is az országba. Más kérdés, hogy nehezen elképzelhető egy olyan megoldás, ami mellett a focistákra más munkavállalási szabályok vonatkozhatnak, mint a többi szakma dolgozóira.
A négyszáznál is több focista közül, akik elveszthetik a jogukat, hogy Nagy-Britanniában vállaljanak munkát, több mint százan játszanak a Premier League-ben. Az Aston Villa, a Newcastle és a Watford az előző bajnokságbeli keretének 11 tagját elvesztheti, a másodosztályú Charlton Athletic pedig 13 játékosától búcsúzhatna el. A két legmagasabb angol, valamint a skót első osztályban összesen 332 érintett játékos volt a 2015/16-os szezonban.
Igaz, ugyanennek megtalálhatjuk a pozitív oldalát is: ennyivel több angol játékos kaphat lehetőséget, hogy a saját országa bajnokságának elitjében játsszon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.