Zejdán 2012 novembere és 2014 márciusa között állt a líbiai kormány élén. Röviddel azután, hogy a parlament megbuktatta, elhagyta az országot, miközben ellenfelei közpénzek eltulajdonításával vádolták meg.
Ali Zejdánt kedd este engedték el. Jó egészségi állapotban van és várhatóan már szerdán elhagyja Líbiát – közölte a volt kormányfő egyik barátja, Karam Háled. További részleteket nem mondott a volt kormányfő elengedésének, illetve fogva tartásának körülményeiről. Háled kedden a Fájez esz-Szarrádzs vezette, ENSZ által elismert líbiai nemzeti egységkormányhoz hű egyik milíciát, a Tripoli Forradalmi Brigádokat vádolta Zejdán elrablásával.
A 67 éves exkormányfőt augusztus 13-án rabolták el egy tripoli szállodából, röviddel azelőtt, hogy sajtótájékoztatót akart tartani, hogy feleljen a sikkasztási vádakra. Zejdán először tért vissza Líbiába 2014-es menesztése óta.
Zejdánt egyszer már miniszterelnöksége idején – 2013 októberében – is elrabolták egy rövid időre. Akkor a Tripolit ellenőrző iszlamista Líbiai Forradalmárok Műveleti Stábja nevű fegyveres szervezet kezére került. Azzal vádolták, hogy köze volt Abu Anasz al-Líbinek, az al-Kaida terrorszervezet egyik vezetőjének amerikai különleges erők által történt elfogásához. Zejdánt néhány óra fogságot követően szabadon engedték.
Ali Zejdán kormányát az iszlamisták irányítása alatt álló Általános Nemzeti Kongresszus 2014 márciusában bizalmatlansági indítvánnyal buktatta meg, amiért nem tudott rendet tenni a káoszba süllyedt észak-afrikai államban. A volt miniszterelnököt azóta több alkalommal is korrupcióval vádolták meg.
Moammar Kadhafi rendszerének bukása óta Líbia a különböző milíciák és a hatalomért versengő hatóságok közötti konfliktusok áldozata.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.