A Köznevelési Információs Rendszer (KIR) honlapján is olvasható adatok szerint – a 2016/2017-es tanév második félévéről szolgáltatott információk alapján – a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók aránya országosan 10,85 százalék. Ez jó előjel is lehet, ugyanis tavaly még – az európai uniós statisztikai hivatal szerint – 11,6 százalék volt Magyarországon a korai iskolaelhagyás rátája.
Magyarország más uniós tagországokhoz hasonlóan vállalta, hogy az évtized végéig 10 százalékra csökkenti a lemorzsolódást, vagyis hivatalos definíció szerint az oktatást-képzést középfokú végzettség, illetve szakképzettség nélkül elhagyó, 18-24 évesek arányát saját korosztályukon belül.
Megyénként mindazonáltal jelentős a különbség: Nógrádban csaknem 20, Szabolcs-Szatmár-Beregben 18, Borsod-Abaúj-Zemplénben 16 százalékos a lemorzsolódási veszélyeztetettség. A fővárosi ráta alig több mint 7 százalékos.
A lap emlékeztet arra, hogy a kormány cselekvési tervet dolgozott ki a képzettség nélküli iskolaelhagyás visszaszorítására, ennek része a kora gyermekkori prevenció – beleértve a kötelező óvodáztatást is -, az ágazatközi, illetve helyi együttműködés javítása, valamint a kiemelten érintett oktatási intézmények fejlesztése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.