A kétnapos budapesti tanácskozás, a IV. Global Summit for Preemies szervezői a közleményben kiemelték, hogy az elmúlt évtizedben minden egészségügyi mutató közül az újszülöttek gyógyításában sikerült elérni a legnagyobb fejlődést Magyarországon. Hozzátették:
hazánkban minden tizedik gyermek a 37. terhességi hét előtt, koraszülöttként jön a világra.
Kitértek arra, hogy a modern műszerek, a koraszülöttek kórházi időszakban biztosított fájdalom- és stresszmentessége, és a szülők bevonása a gyógyító csapatba garantálja a koraszülöttek sikeres gyógyítását.
Szabó Miklós, a Magyar Perinatológiai Társaság elnöke, a Melletted a Helyem Egyesület alapító tagja a konferencia megnyitóján a közlemény szerint úgy fogalmazott, a cél, hogy megvitassák a feladatokat, a célkitűzéseket, tájékozódjanak a nehézségekről, és sikeres programok példáival, valamint tapasztalatcserével segítsenek egymásnak.
A szervezők kitértek arra, Novák Katalin államtitkár üdvözlő levelében arról írt, hogy A kora gyermekkori intervenció ágazatközi fejlesztése elnevezésű új program keretében egy olyan utógondozási irányelv kidolgozását végzik, amely pontosan áttekinti, hogy milyen életkorban milyen szakembernek kell látnia a gyermeket, milyen gyakorisággal, milyen vizsgálatot kell elvégezni, és a gyermeknek milyen fejlesztő, terápiás ellátást kell kapnia.
Nádor Csaba neonatológus főorvos, az MH Egészségügyi Központ Perinatális Intenzív Centrumának vezetője, az egyesület elnöke kiemelte, hogy
a koraszülött-ellátás filozófiája mélyrehatóan megváltozott, a szakembereknek új készségeket kell tanulniuk, és olyan új gyakorlatokat kell kidolgozniuk, amelyek gyakran ellentmondanak a hagyományos orvosi paradigmáknak.
A közlemény szerint azt hangsúlyozta, hogy az új professzionális mentalitás és szerep elterjesztéséhez, megerősítéséhez további széleskörű szakmai és társadalmi összefogásra és támogatásra van szükség.
A konferencia első felében a koraszülöttek kórházi időszak utáni speciális igényeiről hangzanak el előadások, több jelentős regionális hazai projektet mutatva be. A tanácskozás második felében a koraszülöttek és szüleik kórházi igényeiről és sikeres kórházi programokról számolnak be a külföldi és hazai előadók.
A IV. Global Summit for Preemies konferenciát, amelyen 22 ország szakemberei vesznek részt, a Melletted a Helyem Egyesület és a Magyar Perinatológiai Társaság szervezte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.