A brit főváros először végzett az élen a QS Best Student Cities listáján, amelyet különböző szempontok, például a városokban működő egyetemek világranglistán elfoglalt helye és a megélhetési költségek figyelembe vételével, valamint több mint 50 ezer diák megkérdezésével állítanak össze.
A QS kutatásvezetője, Ben Sowter szerint London több vezető egyetemmel büszkélkedhet, mint a világ bármely másik városa, magas életszínvonalat és kiváló munkalehetőségeket nyújt lakóinak, emellett sokszínű diákközösségnek, köztük nagyszámú külföldi tanulónak ad otthont.
London után Tokió, majd Melbourne következik a sorban. Budapest a 49. helyen végzett a 2018-as ranglistán, amely szerint a magyar főváros a legmegfizethetőbb diákváros.
A londoni polgármester hivatalos PR-ügynöksége, a London & Partners által szerdán kiadott különálló jelentés szerint a Londonban tanuló tengerentúli diákok száma jelentősen megnőtt az elmúlt öt évben. A külföldi tanulók 2012-2013-ban a brit főváros diáklakosságának 34, jelenleg pedig már 41 százalékát teszik ki.
A mutatók szerint a külföldi diákok jelentősen hozzájárulnak London és az egész szigetország gazdasági növekedéséhez.
A 2016-2017-es tanévben London több mint 112 ezer nemzetközi diákot vonzott, akik 3,45 milliárd fonttal járultak hozzá a brit főváros gazdaságához, ami 11 százalékos növekedést jelent a 2014-2015-ös évhez képest.
A jelentés szerint a külföldi tanulók a foglalkoztatottság növekedéséhez is hozzájárulnak jelenlétükkel: a nemzetközi diákok és a látogatóba érkező ismerőseik költekezése 39 800 ember számára biztosít munkát Londonban és a szigetország többi részén. A mutatók szerint a külföldi tanulók többsége Kínából, az Egyesült Államokból, Olaszországból és Indiából érkezik Londonba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.