A dpa szerint a bírósági döntés meglepő, mivel a törvényszék áprilisban úgy határozott, hogy érvényben tartja a korábban foganatosított utazási tilalmat, ráadásul az újságíró pere október 16-án folytatódik.
A Freiheit für Mesale Tolu (Szabadságot Mesale Tolunak) nevű szervezet tudatta közleményében, hogy az újságírónő férje, Suat Corlu – akit ugyanazzal vádolnak – nem hagyhatja el Törökországot.
Az újságíróként és tolmácsként dolgozó Mesale Tolu egyike annak a 18 személynek, akit
azzal vádolnak, hogy propagandatevékenységet végzett Törökország Marxista-Leninista Kommunista Pártja (MLKP) számára, és tagja is a szervezetnek. Tolu húszéves börtönbüntetésre számíthat elmarasztaló ítélet esetén.
Az ulmi születésű nő az Etha (Etkin Haber Ajansi) nevű baloldali hírügynökségnek dolgozott fordítóként, és 2007-ben kapta meg a német állampolgárságot.
A 33 éves Mesale Tolut tavaly április 30-án vette őrizetbe a lakásában a török terrorelhárítás. Pere októberben kezdődött, decemberben pedig úgy döntött a bíróság, hogy szabadlábon védekezhet, de nem hagyhatja el az országot.
Berlin és Ankara amúgy is feszült viszonyát tovább élezte az újságírónő és még egy tucatnyi német állampolgár őrizetbe vétele a tavalyi júliusi puccskísérlet után indított tisztogatások idején.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.