Az elmúlt fél évben nemcsak a legszebb, hanem a legrosszabb oldalát is megmutatta a magyar labdarúgó-válogatott a 2020-as, részben hazai rendezésű Európa-bajnokság selejtezői során, ennek ellenére egyrészt továbbjutásra áll Marco Rossi csapata, másrészt pedig a keret piaci értéke is számottevően nőtt a kvalifikáció márciusi kezdete óta. Az utóbbi azért is lehet első hallásra meglepő, mert a vb-ezüstérmes horvátok és a 2016-os Eb-elődöntős walesiek csapatértéke erősen visszaesett, a szlovákoké és az azerieké pedig lényegében stagnált a masszív magyar növekedés mellett. Pedig a horvátoknál a Real Madrid aranylabdás sztárja, Luka Modric és a Barcelona klasszisa, Ivan Rakitic kergeti a labdát, Wales színeiben pedig az a Gareth Bale fut ki a pályára, aki 2013-ban a világ legdrágább játékosa lett (és 2017-ig az is volt), amikor százmillió eurót fizetett érte a Real Madrid a Tottenhamnek.
Az, hogy a magyar válogatott felértékelődött, lényegében Szoboszlai Dominik karrierjének felívelésével állítható párhuzamba, a tizenkilencedik születésnapját október 25-én ünneplő középpályás ugyanis rendszeresen pályára lép az osztrák bajnok Red Bull Salzburgban, ráadásul a Bajnokok Ligájában kezdőként lépett pályára a Genk és a Liverpool ellen, várhatóan a Napolival szembeni ütközetben is számít majd rá edzője, Jesse Marsch. Míg januárban két-, májusban pedig öt-, addig június óta már 12 millió euróra taksálja játékjogának piaci értékét az e téren mértékadó Transfermarkt című szaklap. Igaz, nem csak miatta értékelik 72,1 millió euróra a márciusban még 55,3 millióra tartott válogatott keretet, a német Bundesligában is élcsapatnak számító Lipcsében például a belső védő Willi Orban húsz-, a kapus Gulácsi Péter pedig már 12 millió eurót ér.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatják
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.