Az olyan nagy hightech cégek, mint a Facebook vagy a Google, régóta olyan munkahelynek számítanak, ahol a legtöbb ember szívesen dolgozna. Ezek a vállalatok számtalan kedvezményt és munkavállalói juttatást kínálnak – írja a Bloomberg a Glassdoor nevű álláskereső portál felmérésére hivatkozva, amely azt mutatja, hogy átrendeződött a sorrend a legjobbnak számító munkahelyek listáján.
A Szilícium-völgyben székelő vállalatok kiszorultak a legjobb munkahelyek top 10-es listájáról. Az első helyet a HubSpot nevű felhőalapú szolgáltató csípte meg, míg a DocuSign a harmadik, az Ultimate Software pedig a nyolcadik lett.
A Facebook, amely az elmúlt 10 évben háromszor is a legjobb munkahelynek számított, egészen a 23. helyre zuhant vissza, ami a cég legrosszabb pozíciója azóta, hogy 2011-ben először rangsorolták az élre.
A Kaliforniában székelő közösségi médiás óriáscég a hetedik helyről esett vissza.
A Google-t 2015-ben a legjobb munkahelynek választották, az elmúlt 8 évben pedig folyamatosan a legjobb tízben volt. Idén azonban kiszorult onnan, és a 11. helyre tette a Glassdoor.
Az Apple, amely az elmúlt esztendőket figyelembe véve végig a top 25-ben végzett, ezúttal egészen a 84. helyig zuhant vissza.
Az Amazon, amely bár óriáscégnek számít, ám nem a pozitív munkakultúráról ismert, 12 egymás utáni évben maradt le a listáról.
A Microsoft több mint tíz helyet javított: a washingtoni székhelyű szoftvercég a múlt évi 34. helyről a 21. helyre kúszott fel.
Néhány technológiai vállalat először szerepel a listán, mint például a SurveyMonkey (33. hely), a Dell (67. hely), vagy a Slack (69. hely).
A Glassdoor rangsorában szereplő legtöbb vállalat – szám szerint húsz – székhelye San Franciscóban található.
A vállalatok rangsorolásánál az alkalmazottak véleményét vették figyelembe, akik olyan területeket osztályoztak mint a kompenzáció, juttatások, munkahelyi kultúra, valamint a felsővezetés alkalmazottakhoz való viszonya, hozzáállása.
Számos nagy vállalat, köztük a Facebook és a Google negatív osztályzatokat kapott dolgozóitól, számos esetben pedig a munkavállalók nyilvánosan kritizálták a vezetői döntéseket.
A Google-nél a cégvezetés számos döntése ellen tüntetést is szerveztek a dolgozók, legfőképpen a szakszervezet ellen folytatott megfélemlítés miatt.
A Facebooknál, amely csakúgy, mint a Google, kedvezményeket – ingyen étkezés, mosodai szolgálat, vállalati közlekedés – kínál munkavállalói számára, a dolgozók felléptek azon irányelv ellen, hogy a vezetés elutasította a Facebookon közzétett politikai hirdetések ellenőrzését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.