„A Humán Szakemberek Országos Szövetség, az Országos Humánmenedzsment Egyesület és a Magyar Hadtudományi Társaság kezdeményezésére és támogatásával elindítottak tíz magyarországi és egy határon túli egyetem (a Budapest Metropolitan Egyetem, a Debreceni Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Győri Széchenyi István Egyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Pannon Egyetem, a Soproni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Szent István Egyetem és a Selye János Egyetem) kutatóinak összefogásával egy olyan felmérést, amelyben arra keresik a választ,
hogy milyen változásokkal reagál a hazai vállalati/intézményi szféra emberi erőforrás menedzselési gyakorlata a koronavírus okozta válság kihívásaira?”
– nyilatkozta Poór József egyetemi tanár, a kutatócsoport vezetője.
A kutatás elindítását támogató Országos Humán Menedzsment elnöke, Szűts Ildikó jelezte, hogy a kutatás keretében a szakemberek azt vizsgálják, hogy
„A gyakorlatorientált oktatás egyik alapja, hogy megismerjük, milyen kihívásokkal néznek szembe a szervezetek és milyen eszközökkel, technikákkal próbálnak reagálni a változásokra. A Debrecenben zajló dinamikus fejlődés, nagyvállalati betelepülések csak erősítik az igényt az eltérő szektorok megoldásainak feltárására” – véli Dajnoki Krisztina, egyetemi docens, intézetigazgató a Debreceni Egyetemről.
„A hazai gazdaságtudományi oktatás nem épülhet csak más országokban, főleg a fejlett világban tapasztaltakra. Fontosak az első kézből nyerhető információk. A mostani koronavírus válság nagyon sok eddig alkalmazott menedzsment-elméletet és -módszertant tehet kérdésessé” – mondja Szabó Szilvia egyetemi docens, a Budapesti Metropolitan egyetem oktatója és szakvezetője.
Szenes Zoltán egyetemi tanár, a Magyar Hadtudományi Társaság elnöke szerint az országos felmérés hozzásegíthet olyan információkhoz és tapasztalatokhoz, amellyel támogatni tudják a Honvédelmi Minisztériumot az állami munkahelyteremtő programban való részvételben. A foglalkoztatással, munkaerő-gazdálkodással és a HR-munkával kapcsolatos kutatás segítheti a Magyar Honvédség Parancsnokságát a toborzó és személyügyi rendszerének átalakításában, a post-COVID időszakra való felkészítésében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.