Ezen a héten zárul a „Szakmai továbbképzések a Pécsi Tudományegyetemen” elnevezésű, hároméves projekt, amelynek során
több mint 281 millió forintos támogatásból képeztek tovább 96 egészségügyi szakdolgozót és 25 szakorvost.
A projektnek köszönhetően a PTE Klinikai Központ humánerőforrása minőségében és mennyiségében is javult, így csökkent a hiányszakmák aránya – olvasható az egyetem közleményében.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) 2017-ben sikerrel pályázott az EFOP 1.10.3-17 konstrukció „Képzési programok az egészségügyi ágazat szolgáltatás-fejlesztése érdekében” című felhívásra, az intézmény „Szakmai továbbképzések a Pécsi Tudományegyetemen” pályázatát 281 218 004 forint támogatásban részesítette az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
A projekt a humán erőforrás javítását, és az egészségügyben dolgozó munkatársak motivációjának fokozását tűzte ki célul.
Sebestyén Andor, a PTE Klinikai Központ (KK) elnöke, a projekt szakmai vezetője a képzések kapcsán elmondta: „a pályázatban 96 egészségügyi szakdolgozót, továbbá 25 szakorvost képeztek tovább, annak érdekében, hogy a hiányszakmának minősülő munkakörök aránya csökkenjen, és növekedjen az egészségügyi képesítéssel rendelkezők aránya.
Elmondható tehát, hogy a projektben végzett továbbképzéseknek köszönhetően a Klinikai Központ humánerőforrása minőségében és mennyiségében is javult.
A pályázat lehetőséget nyújtott a motivációra is: a magasabb képzettséget szerző szakdolgozók ösztöndíjat kaptak a képzés ideje alatt, valamint munkaidő kedvezményben is részesültek, a megfelelő felkészülés érdekében”
– hangsúlyozta Sebestyén Andor.
A projekt során az egészségügyi és orvostanhallgatóknak lehetőségük nyílt megismerni a betegellátás gyakorlati oldalát is. A megvalósítási időszak alatt a PTE Általános Orvostudományi Kar, valamint a PTE Egészségtudományi Kar hallgatói részt vehettek skill illetve szimulációs oktatásokon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.