Szerdán jelent meg a legfrissebb Forbes, benne az 50 leggazdagabb magyar listájával. Ugyan 2020-ban visszaesett a termelőcégek értéke, a legvagyonosabb magyaroknak volt a tavalyinál sokkal rosszabb éve is – írja a magyar Forbes.
Az élen továbbra is Mészáros Lőrinc áll, 479 milliárdos vagyonnal. A felcsúti dollármilliárdos válása lezajlott, a vagyonosztozkodás vita nélkül megtörtént.
A Mészáros Csoport továbbra is hasít az építőiparban, az energetikában továbbra is komoly kapacitásokkal rendelkezik, terjeszkedik a médiában, agráriumban és az élelmiszeriparban, miközben az osztalékból származó vagyon továbbra is jelentős – írja az oldal.
Tavaly sem volt rossz éve Mészárosnak, tőzsdei befektetőcége, az Opus Global ugyan komolyan megérezte a járvány első, tavaly tavaszi hullámát, de szépen lassan korrigált az árfolyam – írja a Forbes.
A Mészáros Csoport fókusza a külföldi terjeszkedésen van: a svájci Stadlerrel vegyes vállalatot hoz létre, vasútikocsikat fognak gyártani.
Az OTP árfolyamát is komolyan megütötte az első hullám, ráadásul a kormány gazdaságvédelmi lépései közt elsőként jelentette be a hiteltörlesztési moratóriumot.
Csányi Sándor agrárbirodalma, a Bonafarm töretlenül terjeszkedik, újabb üzemek építésével bővíti kapacitásait.
A hazai labdarúgó szövetséget (MLSZ) vezető Csányi maga is átesett a koronavírus-fertőzésen, de a 2020-as év valószínűleg így is kedves emlékként marad meg emlékezetében: a Fradi a Bajnokok Ligája csoportkörében volt érintett, vagyis egymást követő második évben jutott be egy nemzetközi kupasorozat csoportkörébe, a magyar válogatott pedig ismételten kijutott a labdarúgó Európa-bajnoksága – írja a hírportál.
Veres Tibor először fért fel a dobogóra – a vagyongyarapodás nála egyértelműen annak köszönhető, hogy számos piacon tudott régiós szinten is terjeszkedni.
A lengyel Echo Investment többségi részesedésének felvásárlásával a Wing komoly régiós pozíciókat szerzett, a friss üzleti beszámolókból is az látszik, nagy üzlet volt a bevásárlás – írja a portál.
Márciusban újabb tíz százalékot vásároltak a vezető lengyel ingatlanos cégből, részarányuk így 66 százalékra nőtt. A Wing Magyarország legnagyobb ingatlanos cége, többek között az ő tulajdonukban van – és üzemeltetik is – az ország legnagyobb irodaháza, a népligeti Telekom-székház. A mobilitási piacon a tőzsdén is jegyzett AutoWallis szintén sok régiós piacon tudott megjelenni.
Ennyi 200 milliárdosunk se volt még
A 200 milliárdosok klubja még soha nem volt ilyen nagy, a 100 milliárdosok közé pedig visszatért Bige László, a műtrágyakirály ugyan komoly vádakkal néz szembe, de legnagyobb cége, a Nitrogénművek eredményei folyamatosan javulnak – írják.
A rangsort itt lehet böngészni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.