Nem jutott megbízható eredményre Kína és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közös tanulmánya a koronavírus eredetét tekintve. További, és áthatóbb vizsgálatokra van szükség Peking bevonásával vagy anélkül – adta hírül a US News.
A múlt héten publikált tanulmány alapján a Covid-19 átterjedése emberekre denevérek és egyéb vadállatokon keresztül történhetett meg. Azonban annak az eshetőségét, hogy egy laboratóriumból került volna ki a vírus, sikerült cáfolniuk.
Összesen 24 tudós írt nyílt levelet Európából, az Egyesült Államokból, Ausztráliából és Japánból, amelyben azt pedzegetik, hogy a kutatást átszőtte és akadályozta a politika.
A kiindulási pontunk az volt, hogy kössünk annyi kompromisszumot, amennyi csak szükséges ahhoz, hogy Kína egyáltalán együttműködjön velünk
- mondta Jamie Metzl, az Atlanti Tanács az egyik kutatója.
A levél szerint a tanulmány következtetései nem publikált kínai kutatásokon alapultak, miközben a kritikus adatok és biológiai minták továbbra is elérhetetlenek a tudósok számára.
Liang Wannian, egy kínai Covid-19 szakértő cáfolta ezeket az állításokat, és úgy fest, ellenez minden további közös nyomozást a távol-keleti országban, hozzátéve, hogy itt lenne az ideje, hogy más államokban is vizsgálódjanak.
Így könnyen előfordulhat, hogy a nemzetközi szakembereknek vissza kell térniük a B-tervez, és Kína segítsége nélkül kutatni tovább a koronavírus eredetét – írják.
Az Egyesült Államok mellett jó néhány ország kételkedik a Kína által a WHO-nak biztosított adatok hitelességében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.