Aze előzetes várakozások alapján akár 58 millió dollárt (17,4 milliárd forint) is megérhet egy licitálónak Hszü Pej-hung kínai művész 1924-es festménye, amelyet az eddigi „legmagasabb leütési árra becsült ázsiai műalkotásként” bocsátanak árverésre jövő hónapban Hongkongban.
Az aukciót bonyolító Christie's szerint a Rabszolga és oroszlán című olajfestmény leütési árát 45 millió és 58 millió dollár közé becsülik.
Az alkotást Pekingben és Sanghajban is kiállítják a május 24-ére meghirdetett egytételes aukciót megelőzően.
A festmény legutóbb 2006-ban cserélt gazdát 53,9 millió hongkongi dollárért (6,9 millió amerikai dollárért), amely akkor aukciós rekord volt a kínai olajfestmények esetében.
A képen, amelyet a kínai művészettörténet egyik legjelentősebb olajfestményeként tartanak számon, egy barlangban bujdosó rabszolga és egy oroszlán látható. A festmény alapjául szolgáló történet a római mitológiában gyökerezik: egy szökött rabszolgát elfogtak és egy oroszlán elé vetették a Colosseumban, ám a ragadozó nem támadta meg a rabszolgát, mivel az korábban eltávolított egy tüskét az állat mancsából. Végül mindkettőjüket szabadon engedték.
A Christie's szerint nem gyakran kerül a piacra ilyen típusú, méretű és presztízsű alkotás.
Az aukciósház szerint nagy az érdeklődés a modern és kortárs mesterművek iránt, és a piac várhatóan erős is marad.
Tavaly a becsült ár csaknem négyszereséért, 41,8 millió dollárért cserélt gazdát egy ritka, 700 éves kínai tekercsfestmény a Sotheby's hongkongi árverésén. A Jüan-dinasztiabeli művész, Ren Renfa (1255-1327) két méter hosszú alkotása öt részeg herceget ábrázol, ahogyan négy kísérőjükkel együtt hazafelé tartanak lóháton.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.