Szekszárdi Public Relations Akadémia címmel rendezett tanácskozást a Pécsi Tudományegyetem pénteken. A rendezvény témája a fenntarthatóság értelmezése volt, elsősorban a kommunikáció, a PR szakma oldaláról megközelítve.
A fenntartható fejlődés alapvető kérdései a múlt század hatvanas éveitől kezdődően foglalkoztatják a tudósokat, a gazdasági szakembereket és a közvéleményt egyaránt.
A 20. század második felétől az egyre erősebben jelentkező társadalmi és környezeti kihívások hatására sok területen megjelentek olyan válaszreakciók, amelyek az emberi tevékenységek által generált negatív visszacsatolások hatásait próbálják tompítani. A szekszárdi rendezvény ennek a folyamatnak a kommunikációs hatásait vizsgálta, neves hazai és nemzetközi szakértők részvételével.
Roger Scruton, a közelmúltban elhunyt angol filozófus szerint létezik „egy megszívlelendő tanulság mindazok számára, akik a környezet kérdéseiről gondolkoznak. Egyetlen nagy ívű projekt sem lehet sikeres, ha nem a kis léptékű, gyakorlati gondolkodásunkban gyökerezik.” Ehhez a gondolatkörhöz kapcsolódott megnyitó beszédében Horváth Péter János, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) elnöke, aki egyben a szekszárdi kar Környezetfilozófia, Bioetika és Zöld Filozófia Kutatócsoportjának tagja.
A MEKH elnöke elmondta:
a környezeti kihívások különösen az energetikai szektor szempontrendszerében nyernek értelmet, ezért a szabályozó hatóságnak a jogszabályok betartatásán túl, sokkal nagyobb társadalmi felelőssége van.
Napi munkája során példamutató módon és hitelesen kell képviselnie a fenntarthatósági elveket, valamint aktív szerepet kell vállalnia a tudatos energiahasználat népszerűsítésében mind a fogyasztók, mind az energetikai és közműszektor vállalatai irányában.
A kar dékánja, Prof. Dr. Szécsi Gábor a PR aranykoráról szóló bevezető előadásában arra hívta fel a figyelmet, hogy a tudatos médiafogyasztókká váló új generációk körében
az átgondolt PR stratégiák eredményeként mozgósító ereje lehet az olyan történeteknek, amelyek gyújtópontjába a környezet megóvása, a természeti kincsek megbecsülése kerül.
A program további részében a Pécsi Tudományegyetem munkatársai mellett a Budapesti Gazdasági Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és a New York University munkatársai ismertették kapcsolódó kutatásaikat. A gyakorlat oldaláról a területfejlesztés, a közszolgáltatások és a PR tanácsadói szakma is képviseltette magát; bemutatták a fenntarthatósághoz, zöld kommunikációhoz kapcsolódó szervezeti megoldásaikat.
A rendezvény a jól ismert szekszárdi rendező, producer, Kindl Gábor bejelentésével zárult.
Az idei cannes-i filmfesztiválra ugyanis meghívást kapott a szekszárdi kezdeményezésű Shoot for Earth (Forgass a Földért!) 24 órás filmkészítő világjáték,
amelyet az egyetem és a MEKH is támogat. A versenyben díjazott filmek közül azok, amelyek mobiltelefonnal készültek, bemutatásra kerülnek a filmes világ idei legjelentősebb eseményének ígérkező fesztiválon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.