A csaknem 36 évvel ezelőtti katasztrófa óta mindenki egy életre megjegyezte Csernobil nevét. Az atomerőmű felrobbanása máig hatással van Európára, ám mostanra turistalátványossággá vált a 30 kilométeres lezárt zóna, amely a mai Ukrajna és Fehéroroszország területén húzódik. Egészen mostanáig, a hírek szerint ugyanis könnyen lehet, hogy páncélosok dúlják majd fel az évtizedek óta nagyrészt lakatlan területet.
Kijev ugyanis attól retteg, hogy Oroszország Csernobilon keresztül indítja meg támadását, hiszen onnan érheti el a legkönnyebben az ukrán fővárost.
Éppen ezért az elmúlt hónapokban jelentős erőket csoportosították át a lezárt zónába, ősz óta 8000-rel több katona vigyázza az északi határszakaszt. Oroszország pedig Fehéroroszországba telepített erőket, hogy onnan készüljön fel az esetleges invázióra. Ukrajna ezért kiemelt figyelmet fordít a területre, ahol egészen tavalyig maximum csak vállalkozókedvű turisták jártak. A zónában szolgáló katonákat radioaktivitást mérő eszközökkel látták el, de így is vannak olyan területek, ahová ők sem mehetnek. Ott drónokkal ellenőrzik a környéket – derül ki a Sky News brit híroldal riportjából.
Csernobil után Kijevig az út főleg mezőkön és erdőkön vezetne át, vagyis az orosz tankok néhány óra alatt elérhetnék onnan a fővárost. Az ukrán erők ugyan jóval felkészültebbek most, mint nyolc évvel ezelőtt voltak, de számban így sem vehetik fel a versenyt Oroszország haderejével. Félő, hogy mivel a jelenleg is a szakadárokkal küzdő hadsereg túlnyomó része a keleti országrészbe összpontosul, nem lesz elegendő a Csernobil környékére vezényelt erő ahhoz, hogy érdemi ellenállást fejtsen ki egy esetleges invázió esetén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.